deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Mnichov
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stroje pro stavebnictví anebo kybernetický software: široká nabídka českých firem v Bavorsku

České firmy se v Bavorsku úspěšně prosazují v celé řadě oborů. Dlouhodobě etablovaná je česko-bavorská spolupráce v oblasti strojírenství a stavebnictví. V poslední době se v Bavorsku stále více prosazují také české technologické společnosti například v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zástupci z ekonomického úseku Generálního konzulátu ČR v Mnichově na konci října 2022 navštívili mnichovský veletrh stavebnictví Bauma, kde se také za podpory CzechTrade úspěšně prezentovalo více než 20 českých firem, které na německý trh dodávají stroje pro stavebnictví. Řada z nich je v Německu již etablována a dlouhodobě spolupracuje s místními partnery.

GK Mnichov podpořil 26. října rovněž účast českých firem na veletrhu kybernetické bezpečnosti IT-SA v Norimberku. Společnosti v této oblasti nabízejí bezpečnostní řešení např. pro klíčovou infrastrukturu, jako jsou nemocnice, energetické firmy či systémy řízení dopravy. Veletrh ukázal, že české technologie mají šanci se prosadit i v silné mezinárodní konkurenci a na německém trhu si najdou své místo.

GK Mnichov nabízí všem českým účastníkům veletrhů asistenci při jejich aktivitách na německém trhu. Firmy se mohou obrátit na adresu: munich@embassy.mzv.cz.

Galerie


Veletrh BAUMA a it-sa