deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh cestovního ruchu f.re.e

Ve dnech 22. až 26. února 2017 se v mnichovském veletržním areálu konal veletrh cestovního ruchu f.re.e, jež je po berlínském březnovém ITB a stuttgartském lednovém CMT největší přehlídkou cestovního ruchu a volnočasových aktivit v Německu. Přehlídky se účastnilo i 23 českých vystavovatelů a agentura CzechTourism. 

Veletrh s přídomkem „zážitkový“ je zaměřen primárně na spotřebitele a koná se každoročně již od r. 1970. Na letošním ročníku se prezentuje zhruba 1.200 firem v šesti tematických sekcích: cestování, caravaning, zdraví a wellness, vodní sporty, outdoor a cyklistika. Největší zájem je dle organizátorů již tradičně o obytné vozy a přívěsy a campingové vybavení, letošním hitem jsou také vodní sporty, především nové modely kajaků, kánoí a paddle-boardy.    

Návštěvníky láká rovněž široká nabídka doprovodného programu na několika prezentačních pódiích nebo praktické ukázky s možností vyzkoušení např. na umělé cyklistické dráze, horolezecké stěně a vodní ploše.

Od r. 2012 se paralelně s veletrhem cestovního ruchu koná přehlídka „Mnichovské automobilové dny“, největší prodejní a předváděcí akce automobilového průmyslu na jihu Německa – v tomto roce se prezentuje přes stovku prodejců se dvěma sty modely vozů na ploše deseti tisíc metrů čtverečních. V letošním roce veletrh f.re.e poprvé doprovázejí „Mnichovské golfové dny“. V r. 2016 na veletrh zavítalo 122.000 návštěvníků ze 60 zemí, letos organizátoři očekávají nárůst počtu návštěvníků.

Na veletrhu se prezentuje rovněž 23 českých vystavovatelů z řad regionálních turistických agentur a hotelových sítí, osmnáct z nich na společném českém stánku agentury CzechTourism, který přitahuje pozornost nejen povedeným grafickým designem, ale i hudebním doprovodem folklórní skupiny Strážničan.  

Liste CZ Aussteller - f.re.e 2017 (DOC, 115 KB)