deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu IWA OutdoorClassics 2017 v Norimberku

Letošního 44. ročníku veletrhu IWA OutdoorClassics – mezinárodní přehlídky loveckých zbraní a střeleckého sportu, outdoorové výbavy a výstroje pro účely civilní a institucionální bezpečnosti se v Norimberku zúčastnil rekordní počet 51 českých vystavovatelů, Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva ČR a agentura CzechTrade. Celkově se na veletrhu letos prezentovalo  1.515 vystavovatelů z 57 zemí, návštěvnost byla 49.000 odborných návštěvníků ze 120 zemí - z toho 2.780 návštěvníků z ČR, což je po hostech ze SRN nejpočetnější návštěvnická skupina. 

Norimberský veletrh IWA se za čtyřicet let existence stal nejdůležitějším mezinárodním veletrhem loveckých a sportovních zbraní a souvisejícího doplňkového sortimentu: střeliva, optiky, elektroniky a kompletního outdoorového vybavení. Nabízí rovněž nože a dárkové předměty s loveckou tematikou, trofeje a vybavení pro rybáře, prostředky osobní ochrany a vybavení pro bezpečnostní složky. Počet vystavovatelů stoupl ve srovnání s loňským rokem přibližně o čtyři procenta, počet odborných návštěvníků dokonce o osm procent. Osm z deseti vystavovatelů a téměř dvě třetiny odborných návštěvníků přijíždí do Norimberka ze zahraničí, díky tomu je IWA OutdoorClassics jednou z nejvíce internacionálních akcí na norimberském výstavišti.

Dle statistik se největší podíl návštěvníků veletrhu zajímá o výrobky a témata „zbraně a bezpečnost zbraní“ (51%), „střelecké příslušenství“ (36%), „nože“ (35%), „munice“ (34%) a „myslivost“ (32%). Veletrh dlouhodobě vykazuje 95-97% spokojenost návštěvníků s nabídkou a 95% spokojenost v získávání informací a kontaktů. Úspěšný a oblíbený je i doprovodný program IWA, např. Demonstration Area nových technologií a výrobků či IWA-Job Center s aktuální nabídkou pracovních možností v oboru. 

V doprovodu sekretáře Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva ČR p. Vladimíra Maršíka navštívil české stánky na IWA 2017 generální konzul Milan Čoupek, s vystavovateli hovořil mj. o problematice evropské legislativy držení zbraní a možných partnerství středních odborných škol v Německu.    

Další veletrh IWA OutdoorClassics se bude konat podle plánu ve dnech 9. až 12. března 2018 v norimberském veletržním centru. Veletrh IWA OutdoorClassics organizuje společnost NürnbergMesse, ideovými garanty jsou Svaz německých puškařů a obchodníků se zbraněmi (Verband Deutscher Büchsenmacher und Waffenfachhändler, VDB) a Svaz výrobců loveckých a sportovních zbraní a střeliva (Verband der Hersteller von Jagd-, Sportwaffen und Munition, JSM). Akce je určena výhradně odborným návštěvníkům; děti a mladiství do 18 let na veletrh nemají přístup.

Pro více informací kontaktujte Oficiální zastoupení organizátora veletrhu v České republice: PROveletrhy s.r.o.: Římská 37, 120 00 Praha 2, Naďa Lichte, Tel: 775 66 35 48, Tereza Tůmová, Tel.: 775 663 700, info@proveletrhy.cz, www.proveletrhy.cz.

S použitím informací Ing. Nadi Lichte, PROveletrhy s.r.o. 

vypracovala Lydie Holinková, Generální konzulát ČR v Mnichově

Generální konzul dr. Milan Čoupek v rozhovoru s českými vystavovateli.

Generální konzul dr. Milan Čoupek v rozhovoru s českými vystavovateli. 

Společný český stánek agentury CzechTrade.

Společný český stánek agentury CzechTrade. 

přílohy

seznam českých firem na veletrhu IWA 2017 65 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 10.3.2017