deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Visegrád potkává Bavorsko

Ve dnech 1. – 2. 7. 2015 se v Řemeslnické komoře Dolní Bavorsko - Horní Falc se sídlem v Řezně konaly expertní konzultace s názvem „Visegrád potkává Bavorsko. Expertní kulatý stůl k tématům uznávání odborné kvalifikace, jazykovým kompetencím, duálnímu a odbornému vzdělávání a odbourávání byrokracie“ řemeslníků ze zemí V4 v Bavorsku a naopak.
 

Odbornou diskuzi iniciovala Řemeslnická komora Dolní Bavorsko - Horní Falc se sídlem v Řezně a v rámci SK V4 PRES Generální konzulát Slovenské republiky v Mnichově, spolupořadateli pak i ostatní mnichovské konzuláty zemí V4. Expertní setkání proběhlo v sestavě cca. 30 osob – zástupců ministerstev školství, práce a průmyslu, řemeslnických a hospodářských komor a generálních konzulátů zemí V4.

Během společenské večerní části setkání si generální konzulové SK a CZ v Mnichově Veronika Lombardini a Milan Čoupek symbolicky předali předsednictví V4. Účastníci konzultací se shodli na dalším pokračování setkání, které bude – coby V4 PRES 2015/16 – organizovat GK ČR v Mnichově nejspíše na jaře či v létě 2016.  

České předsednictví ve Visegrádské skupině trvá od 1. července 2015 do 31. června 2016, bližší informace na www.visegradgroup.eu