deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Mnichov - Veronika Firbachova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2. Jihočesko-dolnobavorský transferový kongres

Pasovská univerzita ve dnech 19. – 20. září 2018 uspořádala 2. Jihočesko-dolnobavorský transferový kongres pod heslem "Transfer2 – Dialogem k inovaci". Kongres podpořila Jihočeská univerzita z Českých Budějovic a Obchodní a hospodářská komora Dolního Bavorska.
 

19. září byl 2. Jihočesko-dolnobavorský transferový kongres slavnostně zahájen. Na zdravice prof. dr. Caroly Jungwirthové, prezidentky Pasovské univerzity, Jürgena Duppera, primátora města Pasov, Jana Kreutera, konzula pro politiku a obchod Generálního konzulátu ČR v Mnichově, Rainera Haselbecka, předsedy vlády Dolního Bavorska a Alexandera Schreinera, jednatele Obchodní a hospodářské komory Dolního Bavorska navázala přednáška doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA o výzvách a trendech v hospodářství a vědě s ohledem na bavorsko-české vztahy. V této souvislosti zdůraznil výjimečné postavení Bavorska v ČR a důležitost silného zastoupení ČR v Bavorsku.

Kongres se zaměřil na podnikatelky a podnikatele, představitele vysokých škol a všechny, kteří se zajímají o přenos vědeckých poznatků a technologií. V osmi panelech k aktuálním otázkám relevantním pro jihočeské a dolnobavorské podniky diskutovali referenti z vědecké a obchodní oblasti o budoucnosti přeshraničního regionu Jižní Čechy a Dolní Bavorsko.

Zdravice generální konzulky ČR v Mnichově K. Larischové (v němčině)

Webové stránky: 2. Jihočesko-dolnobavorský transferový kongres

recnici

recnici

 

gk mnichov kreuter

gk mnichov kreuter