deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žebříček IMD: Česko posílilo svoji konkurenceschopnost

Česká republika opět poskočila v mezinárodním žebříčku konkurenceschopnosti švýcarského institutu IMD World Competitiveness Center a obsadila 27. místo z 61. Oproti loňsku si polepšila o dvě příčky.

Česko získalo opět nejlepší hodnocení ze zemí Visegrádské čtyřky, druhé Polsko skončilo v žebříčku na 33. místě. Česko je jedničkou také mezi novými členskými zeměmi EU, na druhou Litvu má náskok tří příček. „Rychlý hospodářský růst a politická stabilita jsou klíčovými faktory úspěchu České republiky. Úroveň české ekonomiky a podnikatelského prostředí se výrazně zlepšila. Ukázaly to i výsledky našeho konjunkturálního průzkumu, ve kterém se Česko po čtyřech letech stalo opět nejatraktivnější zemí pro zahraniční investory působící ve střední a východní Evropě,“ prohlásil Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK).

 

Institut IMD World Competitiveness Center hodnotí ve svém žebříčku, jak úspěšně nakládají země se svými zdroji a kompetencemi, aby dlouhodobě umožnily tvorbu přidané hodnoty. Celkové hodnocení se zakládá na analýze více než 340 kritérií a exkluzivním průzkumu IMD, kterého se účastnilo přes 5400 manažerů z hodnocených zemí.

 

 

Budete-li mít nějaké dotazy, kontaktujte nás prosím.

 

S pozdravem / Mit freundlichen Grüßen

 

Martina Kábelová

Komunikace a public affairs | Öffentlichkeitsarbeit & Public Affairs

AHK | Deutsch-Tschechische Industrie- und Handelskammer

Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Václavské náměstí 40 | CZ-110 00 Praha 1
Telefon +420 221 490 383 | +420 604 293 183

Fax +420 224 222 200
E-mail kabelova@dtihk.cz | http://www.dtihk.cz

Das Netz für internationales Business:
130 AHK-Büros in 90 Ländern
http://www.ahk.de