english  česky 

rozšířené vyhledávání

Velvyslanec Martin Klepetko

Životopis velvyslance Mgr. Martina Klepetka

Velvyslanec Martin Klepetko

Velvyslanec Martin Klepetko

Mgr. Martin KLEPETKO

nar. 19. ledna 1966 v Chlumci nad Cidlinou, okres Hradec Králové

Vzdělání:

Konzervatoř v Pardubicích, obor hra na trubku (1984)

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy Praha, obor hudební věda (1988)

Hudební fakulta Akademie múzických umění Praha, obor dirigování (1991)

Rodinný stav:

ženatý; manželka LE Thu Thuy, syn Vít (1999), dcera Emy (2017)

Jazyky:

angličtina, bulharština, srbština/chorvatština, němčina, ruština

Záliby:

hudba, sport (golf, tenis, stolní tenis, squash, běh, cyklistika, horská turistika), fotografie, počítače

Profesní údaje:

08/1989-03/1994 Konzervatoř v Pardubicích, učitel
od 04/1994 Ministerstvo zahraničních věcí ČR
04/1994-09/1994 MZV Praha, 5. teritoriální odbor (Blízký východ a severní Afrika), referent
10/1994-06/1995 Člen mezinárodní pozorovatelské mise v Jugoslávii (ICFY)
06/1995-01/1996 MZV Praha, 3. teritoriální odbor (jihovýchodní a východní Evropa), referent
01/1996-03/2001 Velvyslanectví ČR v Sarajevu, 1. tajemník, chargé d'affaires a.i.
04-08/2001 MZV Praha, odbor Blízkého východu a severní Afriky, příprava na vyslání
08/2001-06/2003 Velvyslanectví ČR v Teheránu, rada, chargé d'affaires e.p.
08/2003-07/2005 Velvyslanectví ČR v Bagdádu, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec
08/2005-11/2005 MZV Praha, odbor jihovýchodní a východní Evropy
12/2005-09/2006 MZV Praha, odbor analýz a plánování, zástupce ředitele
09/2006-02/2011 Velvyslanectví ČR v Sofii, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec
03-04/2011 MZV Praha, personální odbor
04/2011-07/2012 MZV Praha, personální odbor, ředitel
07-09/2012 MZV Praha, odbor států Asie a Pacifiku, příprava na vyslání
10/2012-01/2017 Velvyslanectví ČR v Hanoji, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec
01/2017-08/2019 MZV Praha, odbor států Asie a Pacifiku, ředitel
od 08/2019 Velvyslanectví ČR v Nairobi, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec (předání pověřovacích listin keňskému prezidentovi dne 3.9.2019)