english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka pro české zemědělské firmy na prezentace českých zemědělských řešení v Keni, Ugandě a Tanzanii

Ministerstvo zemědělství ČR a MZV ČR chystají na 4.4.2022 – 7.4.2022 prezentaci českých zemědělských firem v Keni ve městech Nakuru a Kisumu v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) a těší se na hojnou účast českých firem z oboru

Obě města jsou položená ve velmi úrodné oblasti západní Keni, Kisumu je navíc významný přístav na Viktoriině jezeře s výhodným spojením s Tanzanií a Ugandou.  Kisumu je třetím největším městem v Keni, hlavní zemědělské produkty jsou rýže, bavlna, čaj či kukuřice. Významný je též rybolov sladkovodních ryb, především tilapií. V oblasti se též nacházejí velké zeleninové a květinové farmy, které vyvážejí většinu svých produktů do EU. V zemi stále chybí dostatek zařízení na zpracování zemědělských produktů a velká část se vyváží nezpracovaná. Keňská vláda se snaží různými podpůrnými prostředky tento stav změnit a podpořit investice do industrializace zemědělství.

V rámci čtyřdenní návštěvy budou mít firmy možnost prezentovat své výrobky a služby, techniku a technologie partnerům jak v Nakuru, tak v Kisumu. Misi bude předcházet online prezentace pro partnery z Ugandy a Tanzanie v polovině března, kteří se tak budou moci seznámit s firmami a případně přijet na osobní setkání do Kisumu.

Program v Keni:

4.4. pondělí – přílet do Nairobi, transfer do Nakuru

5.4. úterý – prezentace v Nakuru, oběd v Nakuru, přejezd do Kisumu

6.4. středa – celodenní prezentace a workshop v Kisumu, večerní recepce pro klíčové partnery v Kisumu

7.4. čtvrtek – v poledne přejezd do Nairobi, odlet do Prahy v pozdních večerních hodinách

Mise bude organizovaná Ekonomickým oddělením Velvyslanectví ČR v Nairobi a uskutečněná ve spolupráci s Keňskou asociací soukromého průmyslu (KEPSA)  a dalšími oborovými asociacemi ( např. Cereals Growers Association či Cereal Millers Association). České firmy, které se PROPEDu zúčastní si budou muset zaplatit dopravu, ubytování a per diem pro delegáty. Z PROPEDu bude financován pronájem prostor, komunikace o akci na africké straně, drobné občerstvení během prezentací a večerní recepce pro klíčové partnery.

Zájemci z řady firem se mohou hlásit vedoucí obchodního úseku paní Martě Anně Ledgard na e-mail: marta_ledgard@mzv.cz do 28.2.2022. Případné telefonické dotazy ráda zodpovím na telefonním čísle +254 790 638 617 (také na WhatsApp).