english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Burundi, aktuální podmínky vstupu do země (30. 7. 2021)

Letiště v hlavním městě Bujumbura je v provozu. Po příletu jsou cestující odvezeni do vládnou určeného karanténního zařízení (hotelu), délka karantény je min. 7 dní.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Po příletu jsou cestující umístěni do karantény ve vládou určeném hotelu, a to na vlastní náklady. Ubytování v hotelu je třeba rezervovat před příletem. Je zavedena povinná karanténa v délce sedmi dní.

Testování na covid-19 se uskutečňuje na letišti po příletu (cena za provedení testu je 100 USD), poté jsou cestující převezeni do karanténního hotelu, v němž mají rezervaci (autobus či mikrobus je doprovázen policejní eskortou). Další povinný test se koná 6. den po příletu.

Pozitivně testovaní cestující budou umístěni do nemocnice nebo zůstávají v karanténním hotelu po dobu minimálně 14 dní; jsou propuštěni až tehdy, kdy jsou dvakrát po sobě testováni negativně. 

Všechny náklady na ubytování, resp. léčení, hradí cestující.

Testování (RT-PCR i antigenní) je dle dostupných informací možné podstoupit v Institut National de Santé Publique, cena RT-PCR testu je 60 000 burundských franků. V případě podezření na infekci covid-19 je test zdarma. Výsledky jsou k dispozici do 72 hodin.

S ohledem na časté změny požadavků leteckých společností na podmínky povolení pro nástup do letadla (předložení potvrzení o negativním testu na covid-19, různé typy testů) doporučujeme se před cestou informovat u letecké společnosti o aktuální situaci. Dále je nezbytné znát i podmínky pro tranzit na všech tranzitních letištích.

2. DOPRAVA

Mezinárodní letiště v hlavním městě Bujumbura je v provozu.

Pozemní hranice s Tanzanií byla otevřena dne 14. 6. V provozu jsou také hraniční přechody s Konžskou demokratickou republikou; jejich použití se však z bezpečnostních důvodů důrazně nedoporučuje. Ostatní pozemní hranice jsou uzavřeny (s výjimkou nákladní dopravy).

Ve vnitrostátní dopravě nejsou zavedeny restrikce.

3. OPATŘENÍ

Jsou uzavřeny noční kluby,  v prostředcích veřejné dopravy jsou cestující povinni nosit roušky. Další opatření jsou pouze ve formě doporučení, týkají se hygieny rukou a nošení roušek na veřejnosti.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví

5. NÁVRAT DO ČR

S ohledem na návrat do ČR patří Burundi k zemím s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).