english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Burundi, aktuální podmínky vstupu do země (11. 10. 2021)

Letiště v hlavním městě Bujumbura je v provozu. Je zavedena povinnost předložit negativní výsledek PCR testu při příletu / příjezdu, dále testovat se ihned po příletu / příjezdu a znovu před odletem.

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Mezinárodní letiště v hlavním městě Bujumbura je v provozu.

Pozemní hranice s Tanzanií je otevřena. V provozu je také hraniční přechod s Konžskou demokratickou republikou (Gatumba-Uvira); jeho použití se však z bezpečnostních důvodů důrazně nedoporučuje. Ostatní pozemní hranice jsou s výjimkou nákladní dopravy uzavřeny.

Všichni cestovatelé do Burundi musí mít doklad o negativním testu na covid-19 vydaný ne déle než 72 hodin před odletem. Přijíždějící cestující budou dále testováni po příletu na letiště v hlavním městě Bujumbura. Všichni cestující jsou povinni rezervovat si testy na covid-19 prostřednictvím burundského ministerstva zdravotnictví. Cena testu je 100 USD, platbu je nutné provést v hotovosti po příletu. Osoby mladší 18 let jsou od platby po předložení cestovního dokladu osvobozeny. 

Cestující následně obdrží e-mail s výsledkem testu.

Cestující jsou po příjezdu povinni se izolovat (v hotelu či soukromém ubytování dle svého výběru) po dobu 24 hodin, dokud jim nejsou doručeny výsledky PCR testu. V případě pozitivního testu je cestující povinen zůstat v karanténě, a to vlastní náklady.

Testy před odjezdem stojí 60 000 burundských franků, částka musí být zaplacena v hotovosti v centrální bance (BRB).

V případě příjezdu přes pozemní hranici s Tanzanií jsou cestující testováni stejným způsobem jako v případě leteckého transportu.

S ohledem na časté změny požadavků leteckých společností na podmínky povolení pro nástup do letadla (předložení potvrzení o negativním testu na covid-19, různé typy testů) doporučujeme se před cestou informovat u letecké společnosti o aktuální situaci. Dále je nezbytné znát i podmínky pro tranzit na všech tranzitních letištích.

2. DOPRAVA

Ve vnitrostátní dopravě nejsou zavedeny restrikce.

3. OPATŘENÍ

Jsou uzavřeny noční kluby, v prostředcích veřejné dopravy jsou cestující povinni nosit roušky. Další opatření jsou pouze ve formě doporučení, týkají se hygieny rukou a nošení roušek na veřejnosti.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví

5. NÁVRAT DO ČR

S ohledem na návrat do ČR patří Burundi k zemím s velmi vysokým rizikem nákazy COVID-19 (tmavě červená barva).