english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Burundi, aktuální podmínky vstupu do země (21.1.2021)

Provoz letiště v hlavním městě Bujumbura byl obnoven 8.11. Statistické údaje týkající se epidemiologické situace v zemi jsou velmi nespolehlivé.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.   

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Provoz mezinárodního letiště v Bujumbuře byl obnoven 8. 11. 2020. Pozemní hranice jsou od 11.1. uzavřeny, výjimkou je nákladní doprava.

Burundi zavedlo velmi přísná karanténní opatření pro cestující ze zahraničí.

Po příletu jsou cestující umístěni do karantény ve vládou určeném hotelu (Hotel Source du Nil, Hotel Club du Lac Tanganyika, Hotel Kiriri Garden nebo Hotel Nonara), a to na vlastní náklady. Ubytování v hotelu je třeba rezervovat před příletem. Od 11.1. je zavedena povinná karanténa v délce sedmi dní.

Testování na covid-19 se uskutečňuje na letišti po příletu (cena za test je 100 USD), poté jsou cestující převezeni do karanténního hotelu, v němž mají rezervaci (autobus či mikrobus je doprovázen policejní eskortou). Další povinný test se koná 6. den po příletu.

Pozitivně testovaní cestující budou umístěni do nemocnice nebo zůstávají v karanténním hotelu po dobu min. 14 dní; jsou propuštěni až tehdy, kdy jsou dvakrát po sobě testováni negativně. 

Všechny náklady na ubytování, resp. léčení, hradí cestující.

3. DOPRAVA:

Ve vnitrostátní dopravě nejsou zavedeny restrikce.

4. OPATŘENÍ

Opatření proti šíření pandemie jsou minimální a týkají se v podstatě jen hygieny rukou a nepovinného nošení roušek.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Ministerstvo zdravotnictví