english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Keňa, aktuální podmínky vstupu do země (7.8.2020)

Mezinárodní lety byly obnoveny dne 1.8. ČR byla dne 5.8. zařazena mezi země, jejichž občané nejsou povinni po příletu podstoupit karanténu. 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY: Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČRMinisterstva vnitra ČR.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT: Vláda vydala od 30.7. již několik seznamů zemí, od jejichž občanů bude po příletu vyžadovat pouze potvrzení o negativním testu na covid-19 (ne starší než 96 hodin), nikoli povinnou karanténu. Na poslední verzi seznamu (ze dne 5.8.)  je zařazena i ČR.

Aktuální seznam je zveřejněn na twitteru keňského ministerstva dopravy a na stránkách keňského úřadu pro civilní letectví.

Cestujícím se doporučuje vyplnit elektronicky formulář, který je k dispozici na stránce   https://ears.health.go.ke/airline_registration/, a vytisknout příslušný QR kód. Formulář je možné vyplnit v letadle či na letišti v Nairobi či Mombase i v papírové podobě, nicméně QR kód podstatně zkrátí odbavení.

Pozemní hranice s Tanzanií a Somálskem jsou pro osobní dopravu uzavřeny.

3. DOPRAVA: Mezinárodní letecká doprava byla obnovena dne 1.8. Lety provozují mj. společnosti KLM, Lufthansa, British Airways, Air France, Qatar Airways, Emirates a Kenya Airways, frekvence letů některých společností je však nižší než obvykle (1 až 3 lety týdně). 

Zákaz cestování do/z některých měst (mj. Nairobi a Mombasa) byl zrušen dne 7.7., v případě negativního epidemiologického vývoje bude obnoven. Ve veřejné i soukromé dopravě platí restrikce týkající se mj. omezení počtu cestujících ve vozidle.

Vnitrostátní letecká doprava byla obnovena dne 15.7. Obnovena byla i doprava na železniční trati Nairobi – Mombasa (zatím pouze 1 spoj denně).

4. OPATŘENÍ: Od 27.7. po dobu dalších 30 dní platí v Keni zákaz vycházení v době od 21.00 do 04.00. Povinné je nošení roušek. Jsou zakázána masová shromáždění, omezen je počet a věk účastníků bohoslužeb. Nekoná se výuka na základních, středních ani vysokých školách. Restaurace jsou otevřeny pouze do 19 hodin, nesmí se v nich podávat alkohol. Bary jsou uzavřeny.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: Ministerstvo zdravotnictví: www.health.go.ke, Twitter: @MOH_Kenya@SpokespersonGOK