english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tanzanie, aktuální podmínky vstupu do země (3.8.2020)

Tanzanská vláda nezveřejňuje od 29. dubna statistické údaje týkající se vývoje epidemie covid-19 v zemi. Aktuální data nejsou k dispozici, situaci proto není možné kvalifikovaně vyhodnotit; nepřímé indikátory nicméně ukazují na rychlé šíření nákazy v zemi a velké přetížení nemocničního systému, který má celkově omezenou kapacitu a jehož kvalita za evropským standardem značně zaostává.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY: Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:  Podle dostupných zpráv dochází v zemi k rychlému šíření covid-19 a k velkému přetížení nemocničního systému, který má celkově omezenou kapacitu a jehož kvalita za evropským standardem značně zaostává. 

Některé letecké společnosti do Tanzanie provozují komerční lety, s ohledem na výše uvedené však nelze cesty do země za současné situace doporučit.

Při vstupu do země je vyžadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 ne starší než 72 hodin. Při příletu (i odletu) je cestujícím měřena teplota, pokud cestující vykazuje symptomy respiračního onemocnění, je odeslán k dalšímu vyšetření, po němž může následovat karanténa či izolace.

3. DOPRAVA: Veřejná doprava není omezena.

4. OPATŘENÍ: Po příletu je nutné vyplnit formulář s údaji o pobytu a kontakty, je třeba počítat se sledováním pohybu cizinců.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: Informační zdroje jsou vesměs nefunkční nebo k dispozici jen ve svahilštině, např. Twitter ministryně zdravotnictví @umwalimu nebo stránky ministerstva zdravotnictví