english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tanzanie, aktuální podmínky vstupu do země (21.1.2021)

Tanzanská vláda dlouhodobě (konkrétně od 29. dubna 2020) nezveřejňuje statistické údaje týkající se vývoje epidemie covid-19 v zemi. S ohledem na nedostupnost aktuálních dat není možné situaci v zemi kvalifikovaně vyhodnotit. V případě onemocnění je třeba počítat a tím, že zdravotnický systém má celkově omezenou kapacitu a jeho kvalita za evropským standardem značně zaostává.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY: Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:  Do Tanzanie jsou v provozu komerční lety, s ohledem na výše uvedené však nelze cesty do země za současné situace doporučit.

Pokud země původu nebo letecká společnost podmiňuje cestu do Tanzanie negativním testem na covid-19, je cestující při příletu povinen předložit osvědčení o provedení testu.

Cestující, kteří vykazují symptomy respiračního onemocnění, budou po příletu odesláni k vyšetření, jehož součástí může být i test na covid-19 (RT-PCR). Po vyšetření může následovat karanténa či izolace.

Cestující je povinen vyplnit před vstupem do země Health Surveillance Form  a předložit ho při kontrole zdravotního stavu (Port Health) po příletu či příjezdu.

V případě nouze způsobené zhoršením zdravotního stavu je třeba volat na pohotovostní číslo 199 (Health Emergency Number).

3. DOPRAVA: Veřejná doprava není omezena.

4. OPATŘENÍ: Nejsou zavedena žádná karanténní opatření, hygienická opatření jsou pouze ve formě obecných doporučení.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: Informační zdroje jsou vesměs pouze ve svahilštině, např. twitter ministryně zdravotnictví @umwalimu nebo stránky ministerstva zdravotnictví