english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uganda, aktuální podmínky vstupu do země (14.1.2021)

Mezinárodní letiště v Entebbe obnovilo provoz dne 1. 10. 2020, od cestujících je požadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 ne starší 120 hodin při příletu i odletu.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY: Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.   

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:  Mezinárodní letecká doprava byla obnovena dne 1. 10. 2020. Lety provozují mj. společnosti KLM, Brussels Airlines, Emirates, Turkish Airlines, Uganda Airlines, Qatar Airlines, Fly Dubai, Kenya Airways, Rwandair, Egypt Air a Ethiopian Airlines. 

Pokyny ugandského úřadu pro civilní letectví pro cestující v letecké dopravě

- přílet do Ugandy

Od cestujících je požadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 (pouze RT-PCR) ne starší 120 hodin od odběru vzorku. Letecké společnosti nesmí povolit nástup do letadla mířícího do Ugandy žádnému cestujícímu bez testu.

Cestujícím bude po příletu měřena teplota.

Pokud cestující bude projevovat symptomy infekčního onemocnění, bude převezen do izolovaného oddělení Entebbe Referral Hospital a podroben testu na covid-19; výsledky budou doručeny do 48 hodin po odebrání vzorků.

- odlet z Ugandy

Od cestujících je vždy požadováno potvrzení o negativním testu na covid-19 (pouze RT-PCR) ne starší 120 hodin od odběru vzorku. 

Seznam akreditovaných laboratoří k testování na covid-19 viz stránky Ministerstva zdravotnictví Ugandy

V letištním terminálu je povinné nošení roušek a dodržování rozestupů. Dle oficiálních instrukcí je třeba se na letiště dostavit min. 4 hodiny před odletem.

Cestující přijíždějící na mezinárodní letiště nebo z něho odjíždějící jsou vyňati z nařízení o zákazu nočního vycházení (21.00 - 6.00); při případné kontrole je třeba prokázat se pasem a letenkou.

3. DOPRAVA: Ve vnitrostátní veřejné i soukromé dopravě jsou zavedeny restrikce (počet cestujících, hygienická opatření). Některé okresy při hranicích s Keňou, Tanzanií a Jižním Súdánem jsou uzavřeny.

4. OPATŘENÍ: V zemi je zaveden zákaz vycházení mezi 21:00 a 6:00 a povinné nošení roušek na veřejnosti (pro všechny osoby starší 6 let). Hotely a restaurace mohou být v provozu, pokud dodržují přísné hygienické podmínky a social distancing.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: vládní portál ke COVID-19ministerstvo zdravotnictví    Twitter: @MinofHealthUG