english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uganda, aktuální podmínky vstupu do země (7.8.2020)

Vzhledem k pandemii onemocnění covid-19 jsou uzavřeny hranice země, mezi výjimky patří nákladní doprava repatriace ugandských občanů.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY: Informace o podmínkách vycestování z ČR najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR.   

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT: Není možný. Mezinárodní letiště v Entebbe je do odvolání uzavřeno, povoleny jsou výhradně mimořádné repatriační lety. Pozemní hranice zůstávají pro osobní dopravu uzavřeny.

3. DOPRAVA: Ve vnitrostátní veřejné i soukromé dopravě jsou zavedeny restrikce (počet cestujících, hygienická opatření). Některé provincie při hranicích s Keňou, Jižním Súdánem a Konžskou demokratickou republikou jsou zcela uzavřeny.

4. OPATŘENÍ: V zemi je zaveden zákaz vycházení mezi 21:00 a 5:30 a povinné nošení roušek na veřejnosti. Uzavřeny zůstávají školy a náboženské instituce, zakázána jsou masová veřejná shromáždění. Hotely a restaurace mohou být v provozu, pokud dodržují přísné hygienické podmínky a social distancing.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE: Vládní portál ke COVID-19: https://www.health.go.ug/covid/   Twitter: @MinofHealthUG