česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: NATO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr T. Petříček se zúčastní setkání ministrů zahraničních věcí NATO v Bruselu

Ve dnech 23. – 24 března 2021 se ministr zahraničních věcí T. Petříček zúčastní zasedání ministrů zahraničních věcí členských států NATO v Bruselu. Mezi tématy jednání bude diskuze alianční pozice k Rusku, proces adaptace NATO do roku 2030, aktuální vývoj v Afghánistánu či příprava summitu hlav států a vlád NATO v červnu 2021.

První zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO v tomto roce proběhne fyzicky ve dvou blocích v úterý 23. března a ve středu 24. března 2021. Debatám budou dominovat témata: další směřování procesu adaptace NATO do roku 2030, který se zaměřuje na politické, vojenské a technologické posílení Aliance, budoucnost aliančního působení v Afghánistánu a působení Ruska na poli mezinárodní bezpečnosti. Ministři se budou také věnovat otázkám přípravy summitu hlav členských států a vlád NATO, který se má uskutečnit v tomto roce.

K jednání budou přizváni též partneři, jakými jsou Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a také zástupci Finska a Švédska na ministerské úrovni. Setkání se uskuteční v omezeném rozsahu za přísných hygienických podmínek.