česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozastavení vízových řízení

Vláda České republiky přijala dne 12. března 2020 krizové opatření, kterým, mimo jiné, zastavuje přijímání žádostí o schengenská víza a dlouhodobá pobytová oprávnění na všech zastupitelských úřadech České republiky.

Vláda dále také krizovým opatřením zastavuje řízení o žádostech o schengenská víza, o kterých dosud nebylo rozhodnuto, a přerušuje všechna řízení o žádostech o oprávnění k pobytu nad 90 dnů podaných na zastupitelských úřadech.

Rozhodnutí je platné od 14. března 2020 do odvolání.

Vízový poplatek za již podané žádosti o schengenské vízum se nevrací.

V této souvislosti se upozorňuje na zastavení slosování registrací k podání žádostí o zaměstnanecké karty, které nespadají do vládních programů, a to až do odvolání. Nicméně ti žadatelé, kteří splnili formální náležitosti včetně uhrazení administrativního poplatku a obdrželi od zastupitelského úřadu registrační kupón, zůstávají i nadále držiteli platného losu. Informace ohledně výsledků nového slosování budou včas zveřejněny na webových stránkách zastupitelského úřadu.

Dále si dovolujeme upozornit, že ZÚ do odvolání nebude přijímat žádné dodatečné dokumenty do žádostí o dlouhodobá víza, pobyty a zaměstnanecké karty.

Užitečné odkazy:

Usnesení vlády ČR

Ministerstvo zdravotnictví –  aktuální informace o koronaviru

Ministerstvo vnitra

Ministerstvo zahraničních věcí