česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změna počtu přijímaných žádostí o zaměstnanecké karty v roce 2021

Vláda České republiky dne 14. 12. 2020 s účinností ode dne 1. 1. 2021 schválila aktualizaci nařízení vlády č. 220/2019 Sb., o maximálním počtu žádostí o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání, žádostí o povolení k dlouhodobému pobytu za účelem investování a žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze podat na zastupitelském úřadu. 

Úpravy počtů žádostí o zaměstnanecké karty, které lze na zastupitelských úřadech přijmout, reflektují vyhodnocení situace na trhu práce, bezpečnostní rizika, preference zaměstnavatelů i dosavadní čerpání kvót na jednotlivých zastupitelských úřadech.

V rámci úpravy maximálních počtů žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze na zastupitelském úřadu podat, byla celá kvóta přidělená Zastupitelskému úřadu v Dillí (1 100 žádostí o zaměstnaneckou kartu přijatých v období 1 roku) vymezena pro

Program kvalifikovaný zaměstnanec (600 žádostí) a Program vysoce kvalifikovaný zaměstnanec nebo Program klíčový a vědecký personál (500) žádostí.

Na základě výše uvedeného nařízení vlády se tak na Zastupitelském úřadu ČR v Dillí s účinností ode dne 1. 1. 2021 zastavuje příjem žádostí o zaměstnanecké karty nízko kvalifikovaných pracovníků, resp. žádostí o zaměstnanecké karty podaných mimo jmenované programy cílené ekonomické migrace.