česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koronavirus COVID-19 v Bhútánu

Velvyslanectví České republiky v Dillí na této stránce informuje o aktuální situaci týkající se výskytu koronaviru COVID-19 v Bhútánu a o některých důležitých opatřeních, jež byla v této souvislosti přijata. Do země je zakázán vstup cizinců, hranice jsou uzavřeny. Stránka aktualizována k 5. červnu 2020.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Vycestování z České republiky je možné. Více informací je na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 6. března 2020 platí zákaz vstupu všech cizinců na území Bhútánu. Hranice jsou uzavřeny. Tranzit není možný.

3. SITUACE,  OPATŘENÍ:

Situace v Bhútánu je nejlepší ze všech zemí jižní Asie, žádná epidemie koronaviru tam nepropukla. Za poslední dva týdny však na bhútánské poměry došlo k poměrně výraznému zvýšení počtu nakažených.  Celkový počet nakažených tak ke 4. červnu činí 47.   V aktivním stadiu se nachází 38 osob, 9 pacientů se vyléčilo, žádný nezemřel. Zvýšený počet případů je dáván do souvislosti s návratem 500 občanů Bhútánu, kteří přicestovali minulý týden z Blízkého východu, Nepálu a Thajska. Ze 47 případů se 41 případů týká právě navrátilců z Blízkého východu.   Sledováno je nadále cca 460 navrátilců i po dokončení třítýdenní karantény.  V karanténních centrech se v současnosti nachází více než tisíc osob.  

Hranice byly uzavřeny. Mezinárodní přeprava kromě charterových letů určených k repatriaci cizinců či občanů Bhútánu zpět do vlasti byla pozastavena. Pozastavena je i vnitrostátní osobní letecká přeprava. Odloženy byly všechny plánované mezinárodní a regionální konferencím a semináře.  Od 5. března 2020 jsou uzavřeny všechny školy.

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

http://www.moh.gov.bt/ - Ministerstvo zdravotnictví

5. REPATRIACE:

V Bhútánu se nacházejí dva čeští občané, z nichž jeden je pilot a druhá osoba je studentka na stáži, která má zájem o repatriaci.