česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koronavirus COVID-19 v České republice

Velvyslanectví České republiky v Dillí na této stránce informuje o aktuální situaci týkající se výskytu koronaviru COVID-19 v České republice a o některých důležitých opatřeních, jež byla v této souvislosti přijata.

Jakkoli možnosti návratu do České republiky jsou velmi omezené, nějaké existují. Velvyslanectví v Dillí o nich okamžitě informuje na svých webových stránkách v článku s názvem Možnosti návratu do České republiky https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/spolecne_to_zvladneme.html

V kontaktu s osobami, které o návrat projeví zájem, ambasáda dále precizuje konkrétní odletové možnosti a požadavky, jež musí být splněny, a to jak z hlediska místních, tak i českých orgánů. Díky takto nastavenému modelu se velvyslanectví nadále daří dostávat na palubu repatriačních letadel organizovaných jinými státy jak české občany, tak i občany jiných států splňující podmínky pro vstup na území České republiky. Velvyslanectví je také v kontaktu s osobami, které nadále dlí v zemích jeho akreditace, avšak o návrat domů neprojevují zájem. Velvyslanectví doporučuje, aby před nákupem jakékoli letenky se čeští občané ujistili přímo u dotčených leteckých společností nebo v konzultaci s ním, že jimi vybraný let bude skutečně realizován.

 

Aktuální počet nakažených koronavirem COVID-19:

- v České republice

- v zahraničí

 

Opatření České republiky:

- zveřejněná Úřadem vlády ČR

- zveřejněná Ministerstvem vnitra ČR

- zveřejněná Ministerstvem zdravotnictví ČR

 

Další zdroje informací:

Státní zdravotní ústav

Ministerstvo zdravotnictví ČR