česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ověření překladu, kopie listiny, superlegalizace

Dokumenty pro ověření překladů a superlegalizace je možné podat na konzulárním úseku každý pracovní den mezi 14:00 a 15:00. Ověření kopií zajišťujeme pouze po předchozím objednání.

Z důvodu zákazu vychází v Dillí a pandemické situaci v Indii přijímá velvyslanectví dokumenty pro ověření (překlad, superlegalizace) pouze prostřednictvím poštovních služeb po předchozím potvrzení konzulárního úseku. Požadavek na ověření je nutné zaslat s předstihem na e-mailovou adresu consular_delhi@mzv.cz. Více informací obdrží každý žadatel v potvrzujícím e-mailu.

Ověření překladu

Dokumenty pro ověření překladu z anglického do českého jazyka je možné podat na konzulárním úseku každý pracovní den mezi 14:00 a 15:00 bez předchozího objednání. Lhůta pro vyřízení je 30 dnů.  Velvyslanectví ČR v Dillí neověřuje překlady z hindí a dalších místních jazyků do češtiny.

Doklady, které jsou součástí žádostí o dlouhodobé vízum, pobyt a zaměstnaneckou kartu, jsou podávány společně se žádostí. Konzulární poplatek za ověření překladu je akceptován v hotovosti v indických rupiích nebo platební kartou.

Superlegalizace

Konzulární úsek Velvyslanectví v Dillí je oprávněným úřadech pro vyšší ověření tzv. superlegalizaci. Takto jsou ověřovány dokumenty vydané v Bangladéši, Nepálu, Bhútánu, na Srí Lance a na Maledivách. Upozorňujeme, že superlegalizaci je možné zajistit pouze na dokumentech, které byly ověřeny místními odpovědnými autoritami, a to Ministerstvy zahraničních věcí výše uvedených zemí. Konzulární poplatek za provedení superlegalizace je akceptován v hotovosti v indických rupiích nebo platební kartou.

Dokumenty pro superlegalizaci je možné podat na konzulárním úseku každý pracovní den mezi 14:00 a 15:00 bez předchozího objednání. Lhůta pro vyřízení je 30 dnů.  Doklady, které jsou součástí žádostí o dlouhodobé vízum, pobyt a zaměstnaneckou kartu, jsou podávány společně se žádostí.

Ověření kopie listiny

Kromě fotokopie je třeba předložit originál dokumentu, platný doklad totožnosti (cestovní pas nebo občanský průkaz) a uhradit konzulární poplatek v hotovosti v indických rupiích nebo platební kartou.

Pozn.: Dle platných zákonů ČR zastupitelský úřad nemůže ověřit fotokopii cestovního pasu, občanského průkazu, řidičského průkazu, zbrojního průkazu nebo jiných dokumentů, jejichž jedinečnost nelze ověřenou kopií nahradit. Dále nelze ověřit kopii listiny opatřené plastickým textem nebo plastickým razítkem, vkladní knížky, šeku, losu, sázenky, geometrického plánu, rysu a technické kresby. Více informací na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Tento úkon se provádí pouze po předchozím objednání, a to na adrese consular_delhi@mzv.cz.