česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Objednání termínů pro podání žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání žadatelů z Bangladéše, Bhútánu, Indie, Malediv, Nepálu a Srí Lanky

Vláda České republiky s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým Nařízením vlády č. 220/2019Sb. ze dne 26. 8. 2019.

Pro Velvyslanectví České republiky v Dillí byla stanovena roční kvóta 24 žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání, z čehož 12 žádostí se týká žádostí programu klíčový a vědecký personál. Možnost podání se týká st. př. Indie, Nepálu, Bangladéše, Bhútánu, Srí Lanky, Malediv a osob s dlouhodobým / trvalým pobytem na území uvedených 6 států. Tato kvóta je nepřekročitelná, tj. zastupitelský úřad nesmí za žádných okolností přijmout více žádostí, než jak je stanoveno nařízením vlády.

Kvóta bude rovnoměrně rozdělena do 12-ti měsíců.

Objednání termínů pro podání žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání žadatelů z Bangladéše, Bhútánu, Indie, Malediv, Nepálu a Srí Lanky bude probíhat telefonicky na telefonním čísle +91 11 2415 5276 , a to vždy jednou za 3 měsíce. Konkrétní termín k podání žádostí bude s předstihem zveřejněn na webových stránkách Velvyslanectví České republiky v Dillí.

 

Pro objednání postupujte dle následující instrukce:

 

 1. Telefonické objednávání
 • Termíny pro příjem žádostí o dlouhodobá víza za účelem podnikání je nutné si předem sjednat, a to výlučně telefonickým objednáním na tel. čísle

               +91-11-24155276

 

           Telefonní hovory na této lince jsou nahrávány.

 

 • Platí pravidlo jeden telefonní hovor =  jeden žadatel
 • Telefonické žádosti o stanovení termínu k příjmu žádosti budou řazeny do jedné fronty dle pořadí, v jakém se žadatelé na uvedené telefonní číslo dovolají.
 • Do pořadí žadatelů zastupitelský úřad žádným způsobem nezasahuje, pořadí nemění a neovlivňuje. Na žádosti o změnu termínu pro příjem žádosti o pobytové oprávnění nebude zastupitelský úřad odpovídat. V případě, že se žadatel ve stanoveném termínu nemůže k podání žádosti dostavit, musí o nový termín požádat opět standardním způsobem.
 • Žadatel je v telefonické žádosti povinen uvést :
  • jméno a příjmení žadatele,
  • druh pobytového oprávnění, o které hodlá žádat
  • kontaktní údaje žadatele (e-mail, telefon)
  • číslo cestovního dokladu 

 

 Objednání bude možno uskutečnit na uvedeném tel. čísle dne 24. 4. 2020 od 11:00 do 13:00 indického času pro měsíce květen a červen 2020.