česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Senátu Parlamentu ČR v roce 2022

(Archivní článek, platnost skončena 23.11.2022 / 04:00.)

Prezident České republiky vyhlásil volby do Senátu Parlamentu ČR na pátek 23. září 2022 a sobotu 24. září  2022. Případné 2. kolo voleb se bude konat v pátek 30. září 2022  a v sobotu 1. října 2022. Hlasování proběhne pouze na území ČR v celkem 27 volebních obvodech. Voliči zapsaní ve stálém seznamu voličů, který vede Velvyslanectví ČR v Dillí mohou, v případě že se chtějí  účastnit voleb na  území České republiky, požádat o  vydání voličského průkazu nebo o vyškrtnutí ze stálého seznamu voličů.

Volič zapsaný ve zvláštním seznamu voličů vedeném na Velvyslanectví ČR v Dillí  může před volbami do Senátu požádat o vydání voličského průkazu, na jehož základě  je oprávněn zúčastnit se senátních voleb v jakémkoliv volebním okrsku v České republice spadajícím do volebního obvodu, v němž jsou volby vyhlášeny.  O vydání voličského průkazu lze na Velvyslanectví ČR v Dillí požádat až do 21. září 2022. Vyzvednout průkaz si volič může od 8. září osobně či prostřednictvím osoby, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče. Voličský průkaz je možné voliči rovněž zaslat.  Jak postupovat v případě zájmu o vydání voličského průkazu naleznete zde.

Rovněž je možné požádat o vyškrtnutí ze zvláštního seznamu voličů. O vyškrtnutí je možno požádat kdykoliv, vyškrtnutí samotné lze ovšem  provést nejpozději 2 dny před prvním dnem voleb, kdy se definitivně uzavírá zvláštní seznam voličů. Jak postupovat je uvedeno zde.  Zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného velvyslanectvím byl možný pouze do 14. srpna.

Bližší informace o volbách do Senátu Parlamentu ČR lze nalézt na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR.

přílohy

volební obvody 155 KB PDF (Acrobat dokument) 13.6.2022

vyhlášení voleb 516 KB PDF (Acrobat dokument) 13.6.2022