česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.aeroindia.gov.in
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

AERO INDIA 2021 - výzva k účasti českých firem

Kdy: 03.02.2021 - 07.02.2021, Kde: Bengaluru

Velvyslanectví České republiky v Dillí ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR připravují projekt české účasti na obranném leteckém veletrhu Aero India 2021, který se uskuteční v indickém Bengalúru od 3. do 7. února 2021. Účast plánujeme formou podnikatelské mise a prezentace na českém výstavním stánku a vzhledem k významu akce a konání pouze jednou za dva roky, účast vřele doporučujeme. Indie zároveň ujišťuje účastníky o maximálním ohledu směrem k bezpečnosti a zdraví účastníků a deklaruje vyjmutí povinné karantény pro delegáty tak, aby účast byla co nejbezpečnější a zároveň logisticky proveditelná.  
 

Aero India 2021 je největším veletrhem obranného letectví v jižní Asii a Česká republika je na něm již tradičním vystavovatelem, když na bienálně konaném expu měla vlastní expozici jak v roce 2017, tak v roce 2019, kdy českou delegace vedl ministr obrany ČR p. Lubomír Metnar. Vysoký představitel Ministerstva obrany ČR plánuje vést delegaci v nadcházejícím ročníku.

Význam veletrhu Aero India pro celý region dokládá fakt, že v roce 2019 se jej zúčastnilo 403 vystavovatelů, z toho 238 z India a 165 ze zahraničí. Delegace na něj vypravilo 44 států a na výstavišti, jehož plocha činila 28 386 m2, bylo prezentováno 61 letounů. Zajímavé video je ke zhlédnutí na odkazu veletrhu.

Účast již potvrdily státy jako Itálie, Rusko, Francie, Velká Británie či Izrael. Ministerstvo obrany Indie opakovaně ubezpečuje zahraniční mise v Indii, že konání veletrhu považuje za jednu z priorit a konání podřídí veškeré bezpečnostní opatření. Zároveň byl pro konání veletrhu zajištěn vstup na území Indie bez nutnosti strávit určitý čas v karanténě.

Vedle společného výstavního stánku, který nabídne zázemí a plochu pro prezentaci bude pro české firmy sestaven program setkání s indickými představiteli ministerstva obrany a ozbrojených složek, jakož i s významnými státními a soukromými firmami.

Prosíme zájemce o podnikatelskou misi a o účast na veletrhu Aero India 2021, aby svůj předběžný zájem sdělili velvyslanectví v co nejbližší době prostřednictvím e-mailu na: Milan_Dostal@mzv.cz

Informaci o připravované misi a účasti na veletrhu rozesílala svým členům již v červenci také AOBP ČR. Vzhledem k významu této akce účast vřele doporučujeme.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí