česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Export přemístitelných čerpacích stanic PHM

Kdy: 12.08.2016, Kde: Dillí, Alishan Complex, Kirti Nagar

Indický státní ministr financí Santosh Kumar Gangwar a zástupce velvyslance ČR v Indii Roman Masařík  za účasti obchodního rady velvyslanectví Milana Touše a dalších významných hostů v pátek 12. srpna 2016 v Dillí nedaleko stanice metra Kirti Nagar slavnostně otevřeli nové kanceláře indického holdingu ALINZ, které budou zajišťovat dovoz z České republiky do Indie přemístitelných čerpacích stanic pohonných hmot a jejich distribuci na různá místa po Indii.

 

alinz1

 

Skupina ALINZ již více než 5 let spolupracuje s českou firmou PETROCard Czech s.r.o. na přípravě zavedení unikátního řešení distribuce pohonných hmot prostřednictvím čerpacích stanic s nadzemními nádržemi v Indii. Jejich prokazatelné výhody, rychlá instalace, minimální nároky na stavební úpravy a automatický (samoobslužný) provoz, jsou však spojeny s vysokými nároky na bezpečnost provozu. České výrobky prošly náročnými testy a jsou certifikovány podle příslušných evropských norem Fyzikálně technickým zkušebním ústavem v Ostravě-Radvanicích.

 

avk-ref3

 

Protože v Indii doposud neexistovala právní norma, kterou by byly upraveny podmínky instalace a provozu čerpacích stanic s nadzemními nádržemi PHM, musela česká firma PETROCard Czech s.r.o. posledních 5 let dokládat velké množství dokumentace k posouzení jejích výrobků z hlediska metrologické certifikace i z obecně bezpečnostních hledisek. V roce 2015 byla indickými úřady uznána metrologická certifikace těchto výrobků a indická strana dokonce připravila novelu příslušné vyhlášky z roku 2002, tzv. Petroleum Rules 2002, která již stanoví podmínky pro instalaci a provoz čerpacích stanic s nadzemními nádržemi pohonných hmot.

 

a1

 

Po získání definitivního souhlasu indických úřadů, které bude svým způsobem prvním povolením tohoto druhu v Indii, by Češi chtěli dodat zkušební a předváděcí jednotky a brzy nato zahájit dodávky sériových strojů. Odhadnout reálné množství strojů, které budou nakonec dodány, není jednoduché, podle zástupců ALINZ by mělo jít až o jeden tisíc stanic dodaných z České republiky a dalších 6 tisíc kusů by mělo být smontováno ve společném indicko-českém podniku. Postup prací a základní kroky byly dohodnuty a zakotveny v memorandu o porozumění podepsaném v České republice v březnu 2016.

 

páska

 

V červenci 2016 vedoucí představitelé hlavních indických distributorů pohonných hmot v Indii na základě jednání a doložených faktů prohlásili, že už nemají výhrady k výdeji pohonných hmot s použitím českých přemístitelných čerpacích stanic AVK a že budou dodávat pohonné hmoty budoucím provozovatelům těchto zařízení. V současné době se tak čeká na vydání příslušného povolení, resp. na vydání vyhlášky Petroleum Rules 2016, tak aby indický partner mohl vystavit objednávku na počáteční sérii českých výrobků.

recepce

 

Firma PETROCard Czech s.r.o. má zájem, aby obchodní vztahy s Indií byly dlouhodobé a stále širší. I proto požádala velvyslanectví ČR v Dillí, aby byla zařazena do Platformy českých firem v Indii.

 

kancel

 

Výše uvedený kontrakt  je pro českou firmu PETROCard Czech s.r.o. hlavním exportním projektem.  Společnost by se ráda podílela na velkorysých plánech indické centrální vlády a vlád jednotlivých indických svazových států ke zlepšení infrastruktury a úrovně služeb poskytovaných obyvatelstvu venkovských oblastí. Chce zde také nabídnout své zkušenosti z provozu přemístitelných čerpacích stanic AVK na železnici.

Stanice v Kopřivnici