česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec jednal s indickým ministrem železnic

Kdy: 03.11.2015, Kde: Dillí

Dne 3. listopadu 2015 velvyslanec ČR v Dillí pan Milan Hovorka vedl jednání s ministrem železnic Indické republiky Surešem Prabhuem o dalších možnostech spolupráce obou zemí v oblasti železnic a železničního průmyslu.
 

Během jednání předal velvyslanec Hovorka pozvání ministra průmyslu a obchodu České republiky Jana Mládka pro ministra Prabhua k návštěvě České republiky.

Návštěva indického ministra v České republice by se mohla časově shodovat s prvním zasedáním tzv. Řídícího výboru vytvořeného na základě Memoranda o porozumění mezi Českými drahami a Asociací podniků z oblasti železničního dodavatelského průmyslu (ACRI) na straně jedné a Indickými drahami na straně druhé, které bylo podepsáno 19. srpna 2014.

V souvislosti se schůzkou s ministrem, která byla druhou v pořadí během jeho krátkého pobytu v čele velvyslanectví ČR v Dillí, velvyslanec M. Hovorka uvedl, že české firmy působící v oblasti železničního průmyslu mají co nabídnout indickým partnerům nejen v segmentu železniční dopravy, avšak také v oblasti rozvoje městské hromadné dopravy. Pro Indii jako celek a jednotlivé indické svazové státy je zvýšení mobility obyvatel a přepravní kapacity jednou z klíčových priorit a české firmy mají všechny předpoklady pro to, aby se na jejím naplňování výraznou měrou podílely.