česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR dodala první úpravnu vody do Indie

Dne 23.1.2015 dodala česká společnost IWET po téměř dvou letém jednání první úpravnu vody do Indie. Jde o významný úspěch české společnosti v oblasti vodního hospodářství, která je jednou z nových prioritních oblastí spolupráce ČR s Indií. Slavnostního předání se zúčastnil indický státní ministr centrální vlády pro místní rozvoj Sudarshan Bhagat společně s velvyslancem M. Staškem.
 

Společnost IWET, a.s. je deset let stará česká společnost, která dodává zařízení na čištění vody, především kontejnerovou úpravnu vody s použitím tlakových filtrů. Dodávají pro společnosti realizující velké vodovodní rozvody. Jejich unikátní technologie nabízí řešení čištění vody a jsou schopné vyrobit z vody z řek, jezer a studen pitnou vodu. V Indii je většina „pitné vody“ vyráběna pomocí reverzní osmózy, tudíž neobsahuje žádné minerální látky jako čistá pramenitá voda. Technologie firmy IWET, a.s. je schopna vyrobit pitnou vodu obsahující nezbytné minerály. Kapacita zařízení se pohybuje kolem 10 tis. l./hod. Společnost IWET spolupracuje již s partnery v Mexiku či Brazílii. V Indii navázali spolupráci s místní společností PME, která má významné aktivity rovněž na africkém kontinentě.

Česká technologie má široké uplatnění v nově budovaných obytných aglomeracích velkých indických měst a průmyslových zón. Klíčovým projektem by však mělo být vyčištění posvátné řeky Gangy.