česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření zastoupení Lasvit India

Kdy: 05.11.2015 19:00, Kde: Mumbai, Hotel Marriott (u letiště)

Pod záštitou a za přítomnosti velvyslance ČR v Indii pana Milana Hovorky se ve čtvrtek 5. listopadu 2015 v hotelu Marriott v Mumbai uskuteční slavnostní otevření zastoupení Lasvit India. Lasvit s.r.o. je nadnárodní společnost sídlící v ČR, věnující se výrobě a instalaci designových svítidel, skleněných architektonických prvků a uměleckých předmětů ze skla, většinou v kusových, exkluzivních provedeních na zakázku.


Lasvit založil v roce 2007 pan Leon Jakimič, český podnikatel, jež se věnuje výrobě a instalaci designových svítidel, skleněných architektonických prvků a uměleckých předmětů ze skla. Lasvit se aktivně hlásí k české sklářské tradici, zároveň se ale zaměřuje především na zahraniční trhy.  V roce 2008 společnost vstoupila na arabský trh, založila pobočku v Dubaji a začala realizovat zakázky na Blízkém východě.

Dnes má firma 10 mezinárodních poboček. Kromě Prahy a Dubaje je to Londýn, Paříž, Miláno, New York, Los Angeles, Dubaj, Singapur, Šanghaj a Hong Kong. Hlavní výrobní závod (sklárna) firmy je v Novém Boru. Další továrny na doplňkové kovové součásti a montáž skleněných instalací se nacházejí v Mladé Boleslavi (Lasvit MB s.r.o.), dále v polských Pisarzowicích poblíž Lubáně (Lasvit Polska Sp. z o.o.) a v čínské Šanghaji (Lasvit Shanghai, Ltd.).

Od roku 2011 je uměleckým ředitelem firmy pan Maxim Velčovský,  ve stejném roce získala firma ocenění Výrobce roku v soutěži Czech Grand Design. V roce 2012 obsadila firma v téže kategorii druhé místo. V roce 2009 získal Lasvit zakázku na skleněnou světelné instalace ve 4 stanicích dubajského metra.  V roce 2011 dokončil světelné instalace v luxusním hotelovém komplexu Etihad Towers tamtéž.  V roce 2012 se podílel na výzdobě Českého domu na olympiádě v Londýně světelnou instalací Hydrogene. V letech 2011, 2012 a 2013 dodal poháry pro vítěze cyklistického závodu Tour de France. Otevření zastoupení Lasvitu v Indii není náhodné. Bližší informace jsou k dispozici na webové stránce lasvit.com. Kontaktní osobou je pan Martin Křivka, e-mail: martin.krivka@lasvit.com, mobil: +91 99 5373 5348.