česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální účast ČR na výstavě obráběcích strojů IMTEX 2015 a Tooltech 2015 v Bangalore

Ve dnech 22. až 28. ledna 2015 se v Bangalore uskutečnil veletrh obráběcích  strojů IMTEX 2015 a Tooltech 2015. K účasti přilákal celkem 2250 indických a zahraničních vystavovatelů z 22 zemí s očekávanou návštěvností přes 100 tisíc osob. Česká republika byla na uvedeném veletrhu zastoupena formou oficiální účasti. Slavnostní inaugurace veletrhu se zúčastnil velvyslanec ČR v Indii M. Stašek, který společně s ministryní průmyslu a obchodu svazového státu Karnataka K. Ratna Prabha otevřeli i českou oficiální účast.

Ve dnech 22. až 28. ledna letošního roku se v Bangalore uskutečnil veletrh obráběcích   strojů IMTEX 2015 a Tooltech 2015. Výstava IMTEX (Indian Metal-Cutting Tool Exhibition) je v Bangalore, hlavním městě svazového státu Karnataka, pořádána každoročně s alternativním zaměřením na stroje obráběcí a na stroje tvářecí, a pravidelně bývá doplněna veletrhem řezných nástrojů Tooltech. Letošního 17. ročníku se zúčastnilo 2250 indických a zahraničních vystavovatelů z 22 zemí. Svým rozsahem se jedná o největší veletrh svého druhu v Indii, který se stává zároveň místem pořádání odborných seminářů a především místem setkání všech světových výrobců tvářecích a obráběcích strojů a jejich obchodních partnerů z celé Indie. Dle očekávání pořadatelů by veletrh IMTEX mělo během celého týdne trvání zhlédnout přes 100 tisíc návštěvníků.

Na veletrhu IMTEX byla zastoupena i Česká republika, která patří k zemím tradičně vyrábějícím a vyvážející obráběcí a tvářecí stroje, a Indie je jedním z dlouhodobých odběratelů těchto výrobků. Oficiální účast byla zorganizována a dotována ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, které na veletrhu zastupoval Ing. Vladimír Bomberovič. Na společném stánku České republiky zajištěném společností Rapid, vystavovali v letošním roce výrobci obráběcích a tvářecích strojů KOVOSVIT MAS, PILANA METAL, SLOVÁCKÉ STROJÍRNY TOS ČELÁKOVICE, N.KO, STRJIMPORT-TOSHULIN GROUP, WEILER HOLOUBKOV, a Svaz strojírenské technologie. Svá zastoupení zde měl rovněž CZECHTRADE a CZECHINVEST. Samostatný stánek měla na veletrhu další česká společnost VHS PLZEŇ. Na indickém trhu je kvalita českých obráběcích a tvářecích strojů známá, což přispívá k úspěchu tohoto druhu výrobků u indických odběratelů. Konkurence je však na lukrativním indickém trhu velice silná a bez přítomnosti na výstavách jako je IMTEX by byly české obráběcí a tvářecí stroje v očích indické odborné veřejnosti dříve či později zapomenuty. Účast českých firem na letošním ročníku veletrhu IMTEX tak přispěla k dalšímu zviditelnění českých výrobců obráběcích a tvářecích strojů na indickém trhu.

Slavnostní inaugurace veletrhu IMTEX 2015 se za ČR zúčastnil velvyslanec M. Stašek, který společně s ministryní průmyslu a obchodu svazového státu Karnataka K. Ratna Prabhou otevřeli českou oficiální účast.  Velvyslanec v rámci svého programu dále jednal s představiteli pořádající asociace IMTMA (Indian Machine Tool Manufacturers’ Association). Na okraj veletrhu se rovněž setkal s Principal Secretary státu Karnataka E.V. Ramanem Reddym, kterého informoval o připravovaných bilaterálních aktivitách ČR v Bangalore, včetně zvažovaného otevření HK ČR a realizaci návštěvy ministra obrany ČR v Bangalore v rámci „Air Show India“ ve dnech 17.-20.2.2015.