česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oběd velvyslance se zástupci indického letectví

Kdy: 17.12.2015, Kde: Dillí

Dne 17. prosince 2015 uspořádal velvyslanec ČR Milan Hovorka pracovní oběd pro představitele indických podnikatelských kruhů působících v sektoru civilního letectví s cílem projednat s nimi možnosti spolupráce s protějšky v České republice.

prosinec1

Setkání se uskutečnilo v návaznosti na "Air Cargo Summit", na kterém byl velvyslanec ČR jedním z hlavních řečníků a v jehož průběhu se podělil o své názory, jak by se české firmy mohly podílet na dalším rozvoji civilního letectví v Indii a přispět tak k realizaci návrhu nové strategie rozvoje civilního letectví připravené indickými úřady.

Účastníci se v neobvykle vysoké míře shodovali v názorech na vzájemně výhodnou spolupráci podniků obou zemí v řadě oblastí, jako je zvýšená regionální konektivity při použití malých dopravních letadel koncipovaných a vyrobených v České republice, rozšíření a modernizace letecké infrastruktury s pomocí moderních českých technologií v oblasti kontroly, navigace a osvětlení letišť, absence přímého leteckého spojení mezi oběma zeměmi, usnadnění postupů týkajících se celního odbavení a v dalších.

Velvyslanec Hovorka s potěšením přijal informaci, že jím uplatněné náměty v průběhu summitu byly zakomponovány do doporučení, která PHD obchodní komora adresovala indickému ministerstvu civilního letectví v rámci připomínkového řízení k nové strategii rozvoje civilního letectví v Indii.