česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový model Škoda Superb v Indii

Kdy: 23.02.2016, Kde: Mumbai

Velvyslanec ČR v Indii Milan Hovorka se v úterý 23. února 2016 zúčastnil v Mumbai slavnostního vypuštění nového modelu 3. generace vozidla ŠKODA Superb. Při této příležitosti velvyslanec uvedl, že je velmi poctěn tím, že může reprezentovat Českou republiku jako zemi, ve které toto vozidlo vzniklo, a že je zároveň moc rád, že Škodovka je úspěšná právě v Indii, se kterou nás pojí dlouhá historie dvoustranného partnerství a přátelství. 

"ŠKODA je jednou z vlajkových lodí průmyslového umění České republiky. Je to vůz národní hrdosti, který pomáhá Čechům budovat identitu svého druhu a dává jim pocit sounáležitosti ke společenství technologicky vyspělých a inovativních národů. ŠKODA je jedinečným svědectvím toho, čeho jsme dosud dosáhli a čeho můžeme ještě dosáhnout v budoucnu. Je to symbol úspěchu ekonomické transformace, v jejímž důsledku se z České republiky stala vibrující a vysoce konkurenceschopná ekonomika,  jeden z nejrychleji rostoucích trhů v Evropě v těchto dnech ", řekl velvyslanec Hovorka.

Ve svém vystoupení velvyslanec zároveň ocenil rozhodnutí učiněné Českou republikou před téměř 25 lety, kdy pozvala VOLKSWAGEN GROUP, aby se stal strategickým partnerem ŠKODA AUTO.

"Dnes je ŠKODA jedním z nejrychleji rostoucích automobilových značek nejmodernější technologie. Zatímco v roce 1991 prodávala 170 tisíc vozů průměrné kvality, v roce 2015 prodala 1,06 milionu chytrých automobilů, které získávají ocenění po celém světě", komentoval ambasador.

V závěru svého vystoupení vyjádřil přání, aby vypuštění nového modelu ŠKODA Superb bylo úspěšné. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že vůz, nejlepší jaký kdy byl v České republice vyroben, si hravě poradí s konkurencí.