česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise českých vodohospodářských a hydrogeologických firem v Indii

Kdy: 07.09.2015 08:45 - 11.09.2015 08:45, Kde: Dillí, Mumbai, Pune

Ve dnech 7.–11. září 2015 se uskutečnila mise českých firem z oblasti vodohospodářství a hydrogeologie do Indie. Sedm zástupců pěti firem (Aquatest a.s., Asio s.r.o, IWET a.s., Gemec Union a.s. a Mining Design) navštívili indická města Dillí, Mumbai a Pune.
 

V Dillí proběhla setkání se zástupci příslušných ministerstev (v Dillí na Ministerstvu pitné vody a sanitace, Ministerstvu pro vodní zdroje a na Ministerstvu těžby), proběhly prezentační semináře (ve spolupráci s obchodními komorami CII a PHD Chamber) a proběhla jednání se specializovanými organizacemi a agenturami (EBTC, GITA).

V Mumbaji proběhla jednání se zástupcem kabinetu předsedy vlády státu Maharáštra (Principal Secretary – Industries), na Ministerstvu vodních zdrojů a Ministrem pro dodávky vody a sanitaci, se zástupci Water and Sanitation Support Organization (WSSO) of Maharashtra, Maharashtra Water Resources Regulatory Authority (MWRRA) a prezentační seminář ve spolupráci s obchodní komorou FICCI.

V závěru mise pak proběhla v Pune jednání na Groundwater Surveys & Development Agency (GSDA) a na Central Water and Power Research Station (CWPRS).

Většina setkání a rozhovorů se týkala aktuální politiky v oblasti vodohospodářství na úrovni indické vlády i místní samosprávy a také jaké příležitosti by přicházely v úvahu pro české firmy. Mise byla organizována jako projekt ekonomické diplomacie MZV ve spolupráci ZÚ Dillí a kanceláře CzechTrade v Mumbaji.