česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indický Bengal Global Business Summit potvrdil zájem o oboustrannou spolupráci

Kdy: 16.01.2018 - 17.01.2018, Kde: Biswa Bangla, Kolkata

Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka měl tu čest být po boku ministerské předsedkyně svazového státu Západní Bengálsko Mamaty Banarjee 16. ledna 2018 při slavnostním zahájení Bengal Global Business Summit, který během následujících dvou dnů představil to nejlepší z oblasti obchodu. Zároveň byl za velvyslancovy přítomnosti slavnostně otevřen veletržní pavilon České republiky, která se spolu s mnoha českými firmami účastnila této významné akce jako partnerská země, aby prezentovala to nejlepší z českého byznysu v Indii.
 

Jako největší akce roku 2018 byl koncipován 4. ročník Bengal Global Business Summit 2018, který si vzal za cíl rozvinout obchodní vztahy tohoto 80 - ti milionového státu. Západní Bengálsko představuje 4. největší ekonomiku v rámci Indie a vykazuje ambiciózní růst ekonomické přidané hodnoty přes 15 %.

Velvyslanectví České republiky v Dillí přistoupilo k prezentaci českých exportérů a investorů formou výstavního pavilonu, ve které představili své výrobky a služby renomované společnosti jako HomeCredit, Škoda Doosan Power, ZKL Bearings, Preciosa, M & Bc Fiamoli, CINK Hydro-Energy k.s. či ALINZ, zastupující ostravskou PETROCard Czech s.r.o. Ambasáda se tak zařadila ke skupině 6 zemí jako Japonsko, Německo, Francie či Itálie, které se summitu zúčastnili jako partnerská země. I to znásobilo visibilitu České republiky a pozornosti místních médií

Velvyslanec Milan Hovorka rovněž vystoupil na úvod paralelní konference, aby přítomným delegátům představil průmyslový a obchodní potenciál České republiky.
 

inaugurační proslov

 


Druhý den summitu byl ve znamení B2B setkání a výměny kontaktů mezi zástupci českých firem a jejich bengálskými protějšky. Na stánek se přišli podívat stovky účastníků z řad bengálské veřejnosti i podnikatelů. Účastníci ocenili i možnost potkat nejvýznamnější osobnosti indického byznysu Lakshmi Mittala (ArcelorMittal), Mukesh Ambaniho (Reliance)  či Naveena Jindal (Jindal Steel), kteří vystoupili na konferenci, aby prezentovali Západní Bengálsko jako stát s rozvinutou ekonomickou základnou.         

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí