česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika partnerskou zemí železniční konference RailConnect 2020

Kdy: 08.09.2020

Česká republika byla opět středem pozornosti, když se na významné konferenci RailConnect 2020, kterou 8. září 2020 uspořádala největší indická obchodní komora CII, prezentovala jako partnerská země. Na úvodní projev ministra železnic a zároveň ministra obchodu a průmyslu Piyush Goyala či CEO a generálního ředitele Indických železnic V. K. Yadava, navázalo vystoupení náměstka ministra dopravy pro nesilniční dopravu a mezinárodní vztahy Jana Sechtera, který oslovil publikum s projevem na této virtuální konferenci. Akce se zúčastnil i velvyslanec Milan Hovorka a jako vystupující i Marie Vopálenská, generální ředitelka ACRI – Asociace podniků českého železničního průmyslu, která prezentovala přítomným zástupcům Indických železnic i dalším delegátům zkušenosti a nové technologie firem z oboru.

 

Podpora a propagace českého železničního průmyslu patří mezi tradiční aktivity Velvyslanectví České republiky v Dillí, které se několikrát do roka aktivně účastní veletrhů a konferencí, na kterých šíří dobré jméno českých výrobců. Účast na Railconnect byla pojata naším velvyslanectvím o úroveň výše, když byla účast pojata na úrovni hlavního partnera celé konference, tedy jako partnerské země. Tomu odpovídalo i zastoupení na úrovni náměstka ministra dopravy Jana Sechtera, který navázal na inauguraci Ministra železnic Piyush Goyala a konferenci zahájil na dálku z České republiky prostřednictvím online vysílání.

Železniční doprava je v Indii významnou součástí plánu rozvoje, a vláda Indie plánuje mnoho rozsáhlých projektů, na kterých mohou participovat české subjekty, které disponují know-how v tomto oboru. Zdvojování tratí, ztrojování tratí, elektrifikace, samostatný program na modernizaci nádraží, dedikovaný koridor pro nákladní dopravu, multimodální terminály, obnova železničního parku, ale také zvýšení bezpečnosti či zajištění komfortu a pohodlí patří mezi cíle, které si zaslouží pozornost.

 

Marie Vopálenská z ACRI během prezentace na konferenci

 

 

 

Účast České republiky na RailConnect 2020 jako partnerské země uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Dillí v rámci „Akčního plánu ekonomické diplomacie v době pandemie COVID-19“ a zúčastnili se jej i takové firmy, jako BMT Drive Solutions, BONATRANS, DAKO-CZ, či PARS Komponenty.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí