česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika v Assámu

Kdy: 02.02.2018 - 04.02.2018, Kde: Guwahati

Velvyslanectví v Dillí přijalo pozvání k účasti na vůbec prvním globálním investičním summitu ve svazovém státě Assám s názvem Advantage Assam, který se v jeho hlavním městě Guwahati uskutečnil ve dnech 2. a 3. února 2018.

Se summitem spojenou podnikatelskou misi vedl velvyslanec Milan Hovorka jako jednu z dalších akcí na podporu ekonomické diplomacie, které vyvíjí velvyslanectví v Dillí.

V misi přijaly účast společnosti HomeCredit, Škoda Auto, Papcel či ALINZ (Petrocard), pro které velvyslanectví připravilo kvalitní networking.

Společnosti měly také možnost se prezentovat v bloku věnovaném České republice, který zahájil velvyslanec Milan Hovorka.

 

Modiho projev

 


Fakt, že se české firmy soustředí pouze na největší póly růstu v Indii, již dávno není pravda. Příležitosti pro obchodní spolupráci vznikají i na regionální úrovni a svazový stát Assám představuje právě takový region s vysokým potenciálem. Nadprůměrný hospodářský růst převyšující 10 % HDP ročně, početná populace čítající 31 milionů obyvatel a strategická poloha činí z Assámu další oblast, ke které se stáčejí zraky investorů a obchodníků.

Význam summitu podtrhla skutečnost, že jej ozdobil svou účastí a vystoupením indický premiér Narendra Modi či ministr obchodu a průmyslu Suresh Prabhu. Nechyběli ani největší kapitáni indického průmyslu jako Mukesh Ambaniho či Ajay Singha.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí