česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na těžebním veletrhu v Kolkatě

Kdy: 08.11.2017 - 11.11.2017, Kde: Ecopark, Kolkata

České firmy se ve dnech 8. – 11. listopadu 2017 v Kolkatě zúčastnily Mezinárodního těžebního veletrhu (International Mining, Equipments, Minerals and Metal Exhibition – IME 2017). Firmy na veletrhu, jehož účast zprostředkoval CzechTrade v rámci programu NOVUMM a za součinnosti ZÚ Dillí, podpořil ve dnech 8. a 9. listopadu také velvyslanec České republiky v Dillí Milan Hovorka.  Ten dostal také příležitost, aby byl jedním z řečníků na úvodním zasedání 7. Asijského báňského kongresu, který předcházel slavnostnímu otevření veletrhu. Velvyslanec se v průběhu návštěvy Kolkaty setkal také s ministrem financí a průmyslu svazového státu Západní Bengálsko Amitem Mitrou.
 

B2B jednání

 

Velvyslanec Milan Hovorka během dvoudenního programu zorganizoval mnoho setkání a podpořil české firmy, které se již tradičně zúčastnily největšího těžebního veletrhu v regionu. Přítomné společnosti, sdružené v asociaci Česká těžební technika - ČDT, představovaly:

  • ENELEX spol. s r.o.
  • INCO Engineering s.r.o.
  • M & Bc Fiamoli s.r.o.
  • ZAM-SERVIS s.r.o.
  • ORTAS s.r.o.
  • Česká těžební technika - ČDT

Uvedené společnosti prezentovaly své výrobky a řešení v rámci programu NOVUMM na expozici, kterou organizačně zajišťovala agentura CzechTrade za podpory Zastupitelského úřadu v Dillí. Čeští exportéři společně přivítali velvyslance Milana Hovorku, který veletrh a následně i českou expozici slavnostně otevřel za přítomnosti náměstka ministra uhlí Susheel Kumara a prezidenta uhelného státního gigantu Coal India Gopal Singha.

Česká podnikatelská delegace vedená velvyslancem Hovorkou navštívila státní společnost Coal India Limited i následující den. Během schůzky měly české firmy možnost nejen prezentovat svá obchodní portfolia, nýbrž i diskutovat specifické požadavky, které jim byly přiblíženy ze strany indického uhelného giganta.

Zastupitelský úřad v Dillí dále zorganizoval B2B schůzky, z kterých lze jmenovat např. tu se Santanu Basu, generálním ředitelem energetické společnosti The West Bengal Power Development Corporation Limited. Těžba fosilních paliv a navazující energetický průmysl je totiž velmi významným faktorem, důležitým pro dosažení ambiciózních cílů, které si Indie vytyčila. Je také významným odběratelem těžební a jiné techniky, a proto představuje zajímavé příležitosti pro české firmy a uplatnění jejich výrobků na indickém trhu.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí

přílohy

Prezentace Coal India 703 KB PDF (Acrobat dokument) 14.11.2017