česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České důlní technologie nechyběly na veletrhu IMME v Indii

Kdy: 02.12.2020 - 02.02.2021

Česká republika ani v roce 2020 nechyběla na veletrhu a konferenci důlních zařízení IMME 2020 (International Mining & Machinery Exhibition), na kterém zajistila virtuální veletržní expozici pro české firmy z oboru a účast na doprovodném kongresu, a to společnými silami Velvyslanectví České republiky Dillí a agentury na podporu exportu CzechTrade. Kromě virtuálního veletržního pavilonu se 7 českými společnostmi, které vystavovaly formou stánku, bylo Česko zviditelněno rovněž na doprovodném Světovém důlním kongresu (Global Mining Summit), kde za ČR vystoupil zástupce MPO. Zapojení ČR se podařilo zajistit i přes nemožnost fyzické účasti delegace tak, jako tomu bylo v minulých letech na každém ročníku. Akce představuje další ze společných akcí v úspěšné spolupráci Velvyslanectví České republiky Dillí a zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbai. Zejména je však výrazem schopnosti společné reakce veřejného a soukromého sektoru na vývoj situace s cílem hledat pro české firmy nové obchodní a investiční příležitosti a pomáhat jim nacházet nová partnerství.
 

IMME je tradičním veletrhem přitahujícím těžaře z celého světa, na kterém v roce 2020 nechybělo ani 7 českých společností se zájmem o prezentaci, a to nejen indickým návštěvníkům. Svůj virtuální stánek na veletrhu si za zvýhodněných podmínek, které zajistilo Velvyslanectví České republiky v Dillí, postavily  Česká dobývací technika, Enelex, Ferrit, Hansen Electric, Inco Engineering, Stros – Sedlčanské strojírny a ZAM servis. Veletrh začal inaugurací doprovodného Světového důlního kongresu, kterého se zúčastnil velvyslanec M. Hovorka, obchodní rada M. Dostál a ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbai L. Ulč. Během úvodního bloku 2. prosince, na kterém vystoupil také ministr uhlí Indie Prahlad Joshi či prezident státní uhelné společnosti Coal India p. Pramod Agrawal, se několikrát dostalo pozornosti České republiky.  Veletrh byl zahájen 2. prosince a potrvá až do 1. února 2021 s tím, že zájemci o jeho návštěvu se mohou zdarma registrovat zde.

 

Český virtuální pavilon

 

Účast České republiky na Světovém důlním kongresu, který paralelně doprovázel Mezinárodní veletrh důlních technologií IMME 2020, pokračovala také 4. prosince 2020, a to vystoupením zástupce ředitele odboru surovinové politiky, RNDr. Jaroslava Reifa, PhD. Během bloku, věnovanému výměně mezinárodních zkušeností, se Dr. Reif soustředil na zdůraznění, že „Česká republika si je vědoma velikého potenciálu Indie a hraje významnou roli v našem cíli diverzifikovat export sektorově i teritoriálně.“ Ambice Česka v důlním a těžebním průmyslu dokládá i fakt, že počet firem byl srovnatelný s Velkou Británií či Německem.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí