česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Wikimedia Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy mohou v Indii využít program PROPEA

Indie patří mezi deset pilotních zemím, v nichž Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Svazem průmyslu a dopravy ČR zahájilo program PROPEA (projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí). Expertní subjekty dlouhodobě působící v zahraničí s podporou velvyslanectví České republiky v jednotlivých zemích nabízejí v rámci programu dotované služby ekonomické diplomacie českým firmám. Se vstupem na indický trh bude českým firmám pomáhat EBTC (European Business & Technology Center). Nabízené služby jsou ze 70% dotované.

Prostřednictvím programu PROPEA získávají české firmy v Indii při svém vstupu na tento rozsáhlý, perspektivní a komplexní trh další formou pomoci. Služby v rámci PROPEA jsou doplňkem k individuálním službám, které českým firmám nabízí Velvyslanectví ČR v Dillí nebo zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbaí a v Bengalúru.

Z rozpočtu PROPEA je dotováno 70 % ceny poskytnuté proexportní služby, přičemž zbylých 30 % představuje spolufinancování českými firmami.

V Indii bude českým firmám v rámci programu PROPEA nabízet EBTC (European Business & Technology Center) zejména následující služby:

· zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;
· zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;
· uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);
· zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;
· zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;
· vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;
· zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;
· podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;
· využití technického zázemí;

V případě zájmu se české firmy mohou obracet přímo na EBTC:

Kontaktní osoba
Hana Onderková
E-mail: onderkova@ebtc.eu

Další informace o projektu PROPEA lze nalézt na internetových stránkách MZV ČR.

V případě potřeby doplňujících dotazů se můžete obrátit také na obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Dillí prostřednictvím e-mailu: milan_tous@mzv.cz , commerce_delhi@mzv.cz