česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na strojírenském veletrhu IESS

Kdy: 16.03.2017 - 18.03.2017, Kde: Čennai, Indie

Další skupina českých podnikatelů navštívila Indii ve dnech 16. – 18. března 2017. Tentokrát byla jejich cílem společná účast na mezinárodním veletrhu s názvem International Engineering Sourcing Show (IESS 2017) ve městě Čennai, kterou zprostředkovalo zastoupení CzechTrade. V průběhu veletrhu podepsala společnost Veletrhy Brno, a.s. memorandum o porozumění s indickou Radou pro podporu strojírenského exportu (Engineering Export Promotion Council – EEPC), které určuje podmínky účasti Indie jako partnerské země na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. České firmy v Čennai podpořil i velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka, který měl možnost vystoupit na slavnostním večeru udílení cen nejlepším indickým strojírenským exportérům a potvrdit, že Česká republika se zúčastní jako partnerská země IESS v roce 2018.

Podpis memoranda MSV 2017


Devět českých firem (Liko-S, a. s., Eltodo a.s., I.S.Pol-Izolace s.r.o, Axel Group s.r.o, Agile Europe s.r.o., Nc-Line a.s., Jaroslav Sobotka, Nc-Cololur s.r.o., a Watersavers, s.r.o.) a společnost Veletrhy Brno a.s. se zúčastnilo v pořadí již šestého ročníku jednoho z neprestižnějších indických strojírenských veletrhů, jenž se tentokrát konal v hlavním městě svazového státu Tamilnádu Čennai (doposud vždy v Mumbai).

Účast firem na třídenním IESS 2017 připravilo bengalurské zastoupení agentury CzechTrade prostřednictvím samostatného výstavního stánku pod hlavičkou České republiky.

V průběhu IESS 2017 se uskutečnilo rovněž jednání mezi společností Veletrhy Brno a.s. a partnerskou organizací EEPC, v jejichž průběhu byly diskutovány technické a logistické aspekty účasti Indie jako partnerské země na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který se uskuteční ve dnech 9. – 13. října 2017. Výsledkem jednání byl podpis memoranda o porozumění, které bylo podepsáno dne 17. března 2017 během slavnostního večera spojeného s udílením cen nejlepším indickým exportérům v oboru strojírenství.

EEPC usiluje o zorganizování účasti přibližně sta indických firem na veletrhu v Brně, přičemž tento počet nemusí být konečný.