česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy na veletrhu Aero India

Kdy: 14.02.2017 - 18.02.2017, Kde: Bengaluru, Indie

Velvyslanectví v Dillí zprostředkovalo účast České republiky a českých firem na jedné z největších světových výstav vojenské a civilní letecké techniky, která se ve dnech 14. - 18. února 2017 uskutečnila v hlavním městě indického svazového státu Karnataka Bengaluru. Delegaci vedl velvyslanec Milan Hovorka a státní tajemník Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky Robert Szurman.

Při přípravě podnikatelské mise, která byla finančně podpořena z programu na podporu projektů ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR, se podílela také Asociace leteckých výrobců. V české delegaci byli zastoupeny významné české firmy, jako je: CATC, ERA, Flying Academy, GE Aviation (Česká republika), PBS Velká Bíteš, Ray Service a Tatra Trucks, přičemž Ray Service, PBS Velká Bíteš a Flying Academy na veletrhu zároveň vystavovaly.

Delegace se setkala s náměstky ministra obrany, zástupcem náčelníka vzdušných sil, ministrem velkého a středního průmyslu státu Karnátaka, předsedou představenstva letecké společnosti HAL, generálním ředitelem státní přepravní společnosti Pawan Hans, ředitelem obranných programů společnosti BEML, vedením státní společnosti Ordnance Factories, vojenského výzkumného ústavu DRDO, zástupci významných indických soukromých společností jako například Mahindra a Reliance, ale i mezinárodních společností BAE Systems, Leonardo, Textron, Rolls Royce (letecké motory).

Na tiskové konferenci pořádané u příležitosti založení společného podniku české společnosti Ray Service, která vyrábí kabelové svazky, a indické společnosti Elcomponics, vyjádřil státní tajemník R. Szurman ve svém vystoupení „plnou podporu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR společným projektům českých a indických firem“. Velvyslanec M. Hovorka uvedl: „ Jsem velmi rád, že mohu být přítomen v tak významný moment, kdy začíná spolupráce mezi českou a indickou společností  založená na převodu české technologie a zkušeností z dodávek pro letecký a obranný průmysl do Indie, která představuje celosvětově jednoho z největších odběratelů vojenské a letecké techniky".

 

Milan Touš, ekonomický diplomat Velvyslanectví České republiky v Dillí