česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy navštívily Ándhrapradéš

Kdy: 24.02.2018 - 25.02.2018, Kde: Visakhapatnam

Česká republika se zúčastnila Summitu partnerství 2018, který se ve dnech 24. – 26. února 2018 uskutečnil v obchodním a průmyslovém centru indického svazového státu Ándhrapradéš Višákhapatnam. Summit, organizovaný Ministerstvem obchodu a průmyslu Indie  ve spolupráci s Konfederací indického průmyslu ("CII"), měl za cíl vykreslit novou globální integrační strategii Indie a zároveň přilákat nové obchodní a investiční partnery z řad domácích i zahraničních podnikatelských subjektů do Ándhrapradéše. Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka se Summitu zúčastnil s cílem podpořit podnikatelské záměry českých firem v Ándhrapradéši setkáními s nejvyššími představiteli Indie včetně ministra obchodu a průmyslu Sureshe Prabhu.
 

Návštěvou Ándhrapradéše a účastí na dalším ze summitů Velvyslanectví České republiky v Dillí pokračuje v politice vytváření obecných předpokladů pro zvýšení povědomí o potenciálu České republiky a podpoře konkrétních podnikatelských záměrů českých firem v jednotlivých indických svazových státech. Summit, obdobně jako další obdobné akce, se těšil velké pozornosti místních i centrálních médií a České republice se tak dostalo zasloužené viditelnosti.

 

s Amarantha Reddym

 

Během schůzky s premiérem státu Ándhrapradéš Chandrababu Naiduem byla přítomna i doprovázející podnikatelská delegace, která měla možnost prezentovat své záměry a projekty. Série setkání s ministry vlády pokračovala schůzkami s nejvyššími představiteli resortů zodpovědných za průmysl, infomační technologie či infrastrukturu. Za účasti velvyslance Hovorky byly rovněž podpořeny české firmy schůzkami s jejich obchodními partnery z řad vedení místních společností z těžkého průmyslu.

 

na Amaravati Metro

 

Velvyslanec Milan Hovorka na cestě do místa Summitu navštívil rovněž město Vijayawada (Viddžajavada), kde vedl jednání s vedením představenstva státem vlastněné společnosti Amaravati Metro Rail Corporation („AMRC“), která je pověřena designem a výstavbou dvou kolejových systémů (light metro) ve městech  Višákhapatnamu a Viddžajavada. Prezentoval zde potenciál a technologickou vyspělost českých společností v oblasti městské a kolejové dopravy.

 

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí