česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy zaujaly na veletrhu DEFEXPO India

Firmy zastupující český obranný a bezpečnostní průmyslu se ve dnech 11. – 13. 4. zúčastnily podnikatelské mise do Indie pořádané v souvislosti s konáním mezinárodního zbrojního veletrhu DEFEXPO India 2018 v Chennai. Pro delegaci českých firem vedenou velvyslancem Milanem Hovorkou připravilo Velvyslanectví České republiky v Dillí v  rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) program jednání na okraj veletrhu.
 

Na DEFEXPO India se představily české společnosti Czechoslovak Group, Meopta Systems, PBS Velká Bíteš, Ray Service, Tatra Trucks a THT Ostrava CZ. Díky vstřícnosti společnosti Ray Service se české firmy prezentovaly na společné výstavní ploše. Největší český dodavatel pro indické ozbrojené síly, společnost Tatra Trucks, se představil v rámci venkovní expozice, kde bylo umístěno celkem šest nákladních vozů této značky. Zprostředkovaně byly představeny při některých jednáních dále produkty společností Omnipol a VOP CZ.

Česká delegace měla možnost setkat se s celou řadou významných indických partnerů, například se státním ministrem obrany Subhashem Ramrao Bhamrem,  prvním náměstkem ministryně obrany Sanjayem Mitrou a s představiteli generálních štábů jednotlivých ozbrojených sil Indie. Diskutováno bylo široké spektrum spolupráce od dodávek nákladních automobilů, leteckých motorů, kabelových svazků, optických systémů, součástek vrtulníků, přes pasivní radarový systém až po modernizaci tanku T-72.

Velvyslanec Milan Hovorka při zhodnocení české účasti uvedl: „Jsem přesvědčen, že české firmy, které se nenechaly odradit oznámením termínu tohoto významného veletrhu krátce před jeho konáním, své účasti v podnikatelské misi nelitovaly. Musím také ocenit skutečnost, že se české firmy představily v rámci sdílené výstavní plochy. Česká účast na veletrhu byla i díky přijetí naší delegace nejvyššími představiteli ministerstva obrany a ozbrojených sil Indie v maximální míře viditelná a je jistě dalším cenným vkladem do rozvoje spolupráce mezi oběma zeměmi v této citlivé oblasti. Přičemž bychom neměli zapomínat nato, že Indie se podílí až 11 procenty na světovém dovozu zbraní a obranné techniky. Prostor pro růst českého exportu obranných technologií je proto opravdu veliký.“ 

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí