česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Eldis Pardubice
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České radary ELDIS pokryjí 90 % vzdušného prostoru Indie

Za přítomnosti předsedy představenstva AAI (Airport Authority of India) Guruprasada Mohapatry, velvyslance České republiky v Indii Milana Hovorky a obchodního ředitele společnosti ELDIS Pardubice Petra Krejcara bylo v Dillí otevřeno servisní centrum určené pro radiolokátory vyráběné touto českou společností. Tím byla završena jedna z etap úspěšného působení společnosti ELDIS Pardubice v Indii. Pokrytí indického vzdušného prostoru brzy dosáhne 90 %, poté co se počet radarovým systémům ELDIS instalovaných pro potřeby řízení civilní letecké dopravy zvýší na 17.

První kontrakt na dodávku 8 zařízení podepsal český výrobce s AAI v roce 2012 a v té době ještě zřejmě nikdo netušil, že tato objednávka znamená základ nového partnerství. Dalších 6 radarových systémů bylo postupně dodáváno na základě smlouvy podepsané v roce 2014.

V současnosti je v Indii zprovozněno 14 radarových systémů ELDIS na letištích v Ahmedabadu, Amritsaru, Cochinu, Dillí, Guwahati, Chennai, Imphalu, Kolkatě, Lucknow, Mangalore, Mumbaí a Trivandru. Téměř 2 miliony přeletů v indickém vzdušném prostoru je monitorováno díky radarům ELDIS, které zajišťují bezpečné cestování pro více než 220 milionů cestujících  ročně.

Ke stávajícím letištím přibydou na základě kontraktu podepsaného v roce 2017 tři radarové systémy ELDIS ve městech Auarangabad, Berhampur a Bikaner. Otevřením servisního centra v Dillí, do jehož vybudování AAI investovalo, indický zákazník potvrzuje vysokou důvěru v kvalitu radarů vyvíjených a vyráběných v Pardubicích a také vůli pokračovat ve spolupráci do budoucna. Centrum bude sloužit pro potřeby celého regionu jižní a jihovýchodní Asie s tím, že zároveň významně posílí obchodní aktivity české firmy v této geografické oblasti.

V blízké době by měl být podepsán kontrakt na dodávku dalších 4 radarů, po jejichž instalaci budou české radarové systémy pokrývat pro potřeby řízení civilní letecké dopravy prakticky celý vzdušný prostor Indie.

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Dillí