česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR jako partnerská země na investičním fóru v Ranchi

Česká republika se zúčastnila jako partnerská země investičního summitu s názvem „Momentum Jharkhand: Global Investors Summit 2017“ konaného ve dnech 16. a 17. února 2017 v hlavním městě indického svazového státu Jharkhand, Ranchi. ZÚ Dillí ztvárnil účast prostřednictvím stánku a také přítomnosti českých firem z důvodu dlouholetých vazeb na Jharkhand a také s ohledem na obecný zájem na podpoře značky "Česká republika" napříč svazovými státy Indie. Česko zastupoval velvyslanec Milan Hovorka a státní tajemník Ministerstva průmyslu a obchodu Robert Szurman.

Velvyslanec Milan Hovorka měl rovněž možnost vystoupit na slavnostním zahájení summitu, spolu s řadou členů unijní vlády a take vlády státu Jharkand.

Ve svém vystoupení ocenil úsilí vlády a lidu Jharkhandu  na cestě k robustnímu růstu a zlepšení ekonomického prostředí, a poděkoval za pozvání k účastu se statutem Země partnera. V dalším průběhu přiblížil historické vazby, jež pojí Česko a Jharkhand díky průmyslovému komplexu HEC (Heavy Engineering Corporariin) a upozornil, že to bylo Ranchi, kde čeští inženýři, architekti, designéři a výrobci spolu s indickými partnery položili základy indického těžkého strojírenství. Uvedené skutečnosti zasadil do širšího kontextu vztahů mezi Českem a Indií. V závěru pak ujistil, že jeho země je opět připravena k partnerství s Jharkhandem v jeho úsilí o budování prosperujícího státu.

V průběhu summitu pak měla česká delegace možnost jednat s premiérem státu Jharkhand Raghubarem Dasem. Z jednání vyplynulo, že příležitosti ke spolupráci kromě těžkého strojírenství leží rovněž v automobilovém průmyslu, energetice (obnovitelné zdroje, voda), infrastruktuře a v těžebním průmyslu.

Česká republika se prostřednictvím velvyslance a státního tajemníka zúčastnila také semináře věnovaného perspektivám spolupráce s partnerskými zeměmi.

Součástí prezentace ZŮ Dillí byl "národní" stánek, kde se mohli prezentovat zástupci českých firem ŠKODA Auto India, Home Credit India, STROS-ESQUIRE, TOS Kuřim, Bonatrans India, pro něž se účast stala velmi vítanou příležitostí pro networking a podporu jejich podnikatelských aktivit.

 

obr

 

obr

 

obr

 

obr

 

obr