česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko na semináři Global Business Linkers

Kdy: 05.08.2019 18:00 - 22:00, Kde: Dillí

Podnikatelský seminář zaměřený na interakci indických podnikatelů s velvyslanci a s pracovníky zastupitelských úřadů v Dillí uspořádalo konsorcium indických firem Global Business Linkers. Hlavním cílem semináře bylo představení podnikatelského prostředí v jednotlivých zemích a dále prezentace perspektivních obchodních příležitostí. Česko se na semináři prezentovalo jako dynamicky rostoucí a zároveň stabilní ekonomika s příznivým podnikatelským prostředím. Ze strany indických podnikatelů byl během panelové diskuse a návazných dvoustranných rozhovorů zájem o spolupráci ve farmaceutickém průmyslu, letectví, informačních a komunikačních technologiích a v cestovním ruchu.

Obchodní radové Velvyslanectví České republiky v Dillí Milan Touš a Milan Dostál přijali pozvání konsorcia firem Global Business Linkers k účasti na podnikatelském semináři, který se uskutečnil v pondělí 6. srpna 2019. Setkání bylo věnováno obchodním a investičním příležitostem v oblasti hospodářské spolupráce mezi Indií a vybranými zeměmi, mezi nimiž figurovala i Česká republika.

První část podnikatelského semináře byla věnovaná prezentacím jednotlivých zemí a indických firem. Prezentace České republiky se setkala s velkým zájmem publika. Dotazy během následné panelové diskuze mířily do oblasti podpory přílivu přímých zahraničních investic, konkrétních nabízených investičních pobídek, do oblasti letectví, informatiky a komunikačních technologií, přírodní medicíny, školství, elektromobility či státní podpory pro zahraniční filmovou produkci.

Po prezentacích podnikatelský seminář pokračoval formou dvoustranných schůzek mezi indickými podnikateli a přítomnými zástupci ambasád. Akce tak byla využita i pro navázání nových kontaktů a pro podporu českých ekonomických zájmů v Indii.