česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko zaujalo v Uttarpradéši

Kdy: 21.02.2018 - 22.02.2018, Kde: Lucknow, Uttarpradéš

Třicetičlenná podnikatelská delegace se pod vedením velvyslance České republiky v Indii Milana Hovorky prezentovala ve dnech 21. a 22. února 2018 v Lucknow na investičním summitu věnovaném obchodním a investičním příležitostem v indickém svazovém státě Uttarpradéši.

Českou podnikatelskou misi inicioval na základě vyhodnocení obchodního potenciálu Zastupitelský úřad ČR v Indii, který vyjednal výstavní plochu, prefabrikaci veletržního stánku a další aktivity, včetně ubytování pro široký počet účastníků.

V Lucknow se tak pod vedením českého velvyslance  Milana Hovorky prezentovalo na devět českých firem a jejich indických partner, včetně společností HomeCredit, Stros Esquire, ElRay, PARS Komponenty, ALINZ, Bohemia Beer, Papcel a.s., CINK HYDRO-ENERGY k.s. a Mikroelektronika.

Uttarpradéš patří mezi indické svazové státy s největším potenciálem pro české firmy. Obory, jejichž rozvoj je cíleně v tomto svazovém státě podporován, korespondují se zaměřením firem, které se o Indii zajímají celkově. Příležitosti vycházejí nejen z rozvoje infrastruktury ale hlavně rozsáhlé, 200 milionové populace, včetně perspektivních předproduktivních či produktivních ročníků. Uttapradéš si je svého potenciálu vědom a proto Summit uspořádal s cílem se více prezentovat zahraničním firmám a investorům a zároveň některé z nich do Uttarpradéše přílákat.

 

UP2


Velvyslanec Milan Hovorka se na okraj Summitu setkal s několika ministry jak Indie, tak svazového státu Uttarpradéš. Během schůzky s premiérem Yogi Adityanathem pak byla přítomna i doprovázející podnikatelská delegace, která premiéra seznámila s jejich aktivitami v Indii.

 

UP1

 

České společnosti měly možnost prezentovat svoje inovace a dovednosti během samostatného semináře, který byl věnován České republice. Připraveny pro ně byly B2B schůzky s celou řadou indických partner. V rámci společenského programu měly možnost neformálně projednat posílení stávajících či vytvoření nových obchodních partnerství.

Během Summitu, kterého se zúčastnil i premiér Indie Naréndra Módi, byl připraven pestrý program, na kterém se Česká republika představila jako jedna ze sedmi zemí v roli partnerské země. Po skončení prvního ročníku se tak Česko v Uttarpradéši vrylo do paměti jako průmyslově rozvinutá, technologicky vyspělá a exportně konkurenceschopná země. A to je ten nejlepší předpoklad i do dalšího ročníku.