česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český design oslovil návštěvníky výstavy DX

Kdy: 14.09.2019 - 15.09.2019, Kde: Dillí

Ve dnech 14. – 15. září 2019 se v Dillí uskutečnila výstava a konference zaměřená na umění, řemesla, architekturu a interiérový design, kterou uspořádalo největší indické nakladatelství anglicky tištěných novin Times of India. Velvyslanectví České republiky v Dillí představilo český design na rozsáhlém výstavním stánku, jehož hlavní osu tvořila kolekce dekorativního křišťálového skla.

„Festival of Arts, Craft, Architecture and Design Etymologies“ konaný pod hlavičkou Times of India Design Xtraordinairé nebo zkráceně DX přilákal přední dodavatele interiérového designu, včetně sklářských výrobků luxusních světových značek.

Dominantní expozici v rámci rozsáhlého českého výstavního stánku tvořily dekorativní předměty z českého křišťálového skla. Český stánek navštívili v hojném počtu i zástupci prodejců bytových doplňků, bytoví designéři a odborní konzultanti v oboru interiérového designu.

Vedle českého křišťálu byla na českém stánku prezentována také nová JAWA, kterou v Indii v rámci licenční smlouvy s českou společností vyrábí indická firma Classic Legends. Představený motocykl, prodávaný v Indii s velkým úspěchem, je silně inspirován motocyklem JAWA 350 typ 354 „kývačka“ a záměrně velmi věrně reprodukuje československý motocyklový design konce 50. a začátku 60. let. Přirozeně JAWA je v Indii nadále pojem spojovaný s vynikající kvalitou československé a české provenience.

Díky módní návrhářce paní Janě Berg, která pro velvyslanectví vytvořila a zapůjčila model šatů inspirovaný tradičním indickým sárím v českých národních barvách, se na českém výstavním stánku dále představil současný český textilní design.

V neposlední řadě pak byla prezentována česká tradiční i moderní architektura formou velkoformátového banneru, brožur Pražské informační služby a agentury CzechTourism a také promítáním krátkých propagačních filmů na podporu incomingového cestovního ruchu. Významní hosté pak měli možnost přijmout pozvání k ochutnávce tradiční české kuchyně.

Celá řada návštěvníků českého výstavního stánku byla současně informována o připravované výstavě českého křišťálového skla na velvyslanectví v posledním týdnu listopadu tohoto roku. Pro bližší informace o akci je možné kontaktovat velvyslanectví prostřednictvím e-mailu: milan_tous@mzv.cz.

 

galerie


Times of India DX