česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český železniční průmysl v Indii

Kdy: 09.10.2017 - 15.10.2017, Kde: Dillí, Lákhnáu, Aurangábád, Čennaí

Zástupci firem českého železničního průmyslu představili od 9. do 15. října 2017 v Indii svůj talent a inovační dovednosti. Zástupci Českých drah, společností BONATRANS, PARS Komponenty, SKODA TRANSPORTATION, SKODA ELECTRIC, AMiT a TTC MARCONI se podíleli na obchodní misi pořádané Asociací českého železničního průmyslu (ACRI) ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Dillí.

Na IREE se CEO RDSO

 

Během sedmidenní pracovní cesty navštívila vysoká delegace vedená velvyslancem Milanem Hovorkou Dillí, Lákhnáu, Aurangábád, Čennaí a uskutečnila řadu bilaterálních setkání se svými indickými partnery.

Účastníci podnikatelské mise se v Dillí zúčastnili 12. ročníku Mezinárodní výstavy železničních zařízení (IREE) a doprovodné konference na téma "Technologická transformace železnic - příležitosti a výzvy pro průmysl", jejíž inaugurační plenární zasedání bylo zahájeno proslovem generálního ředitele Českých drah Pavla Krtka.

Delegace měla čestnou příležitost se setkat s premiérem svazového státu Uttarpradéš Yogi Adityanathem, indickým ministrem železnic a uhlí Piyush Goyalem a v neposlední řadě ministrem urbanismu a městského rozvoje  Hardeep Singh Purim.

 

s Hardeep Singh PurimŠiroká škála otázek týkajících se vzájemné spolupráce v železničním sektoru byla rovněž projednána na prvním zasedání řídícího výboru zřízeného Memorandem o porozumění mezi Českými drahami a Asociací českého železničního průmyslu (ACRI) na jedné straně, a Indickými železnicemi, na druhé straně, která se konala v Dillí 13. října 2017.

"Byla to úspěšná mise, která velmi přispěla k lepšímu pochopení toho, co mohou vlády obou zemí a jejich společnosti společně udělat v odvětví, které je tak důležité pro robustní a udržitelný růst jejich ekonomik. Indickým představitelům se prezentovaly české železniční společnosti, které představují velmi dobré řešení pro ty, kteří hledají vysokou úroveň profesionality, cenově konkurenceschopné řešení a skutečné obchodní a průmyslové partnerství. Výměna osvědčených postupů a sdílení zkušeností z příslušných transformačních procesů poskytuje další příležitost pro vzájemnou spolupráci" okomentoval velvyslanec Hovorka úspěšnou a intenzivní misi.


 

 

navsteva_Bonatransu