česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestovní ruch si pozvolna nachází cestu k obnově

Česká republika po téměř dvouleté odmlce způsobené koronavirem měla své zastoupení na významné akci věnované cestovnímu ruchu, když v rámci veletrhu EPEX zajistilo Velvyslanectví České republiky v Indii ve spolupráci s agenturou CzechTourism účast a B2B prezentace, které se zúčastnily české firmy z incomingového cestovního ruchu. Na okraj veletrhu však naše ambasáda uspořádala společenskou večeři pro významné firmy indického MICE cestovního ruchu, na které byla společně diskutována témata spojená s vývojem cestovního ruchu a plánech obnovy mezinárodní turistické výměny.
 

Účast České republiky na veletrhu MICE cestovního ruchu EPEX byla zajištěna za podpory projektu na podporu cestovního ruchu, tzv. PROPEDU, č. C36154-001 a finanční podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Prostor pro představení se svým indickým partnerům tak dostaly firmy jako Asiana či 2. DSP, s.r.o. provozující hotely sítě Occidental či Barceló, ale také mnoho dalších prostřednictvím destinační prezentace České centrály cestovního ruchu CzechTourismu. V rámci B2B slotů s jednotlivými indickými nákupčími měli možnost se virtuálně prezentovat a po delší době tak osvěžit své, často přerušené obchodní kontakty. Schůzky v rámci veletrhu EPEX se uskutečnili virtuálně ve dnech 29. a 30. září 2021.

 
Podporu v místě dále zajistilo Velvyslanectví České republiky v Dillí, když na okraj veletrhu EPEX uspořádalo v omezeném počtu, přesto plnohodnotnou, večeři pořádanou velvyslancem České republiky v Indii, p. Milanem Hovorkou. Té se zúčastnilo přes tucet vysoce postavených zástupců cestovního ruchu, kteří se z úst velvyslance měli možnost dozvědět, že „jsme obrovsky potěšeni restartem mezinárodního cestovního ruchu, jakkoli prozatím v omezené podobě. Rádi bychom také věřili obecnému pozitivismu spojenému s obnovou cestování, ačkoli je nám všem zřejmé, že obnova plnohodnotného mezinárodního cestování v podobě, jakou jsme znali v časech před koronavirovou pandemií, zatím ještě nějaký čas potrvá.“

 
Opatrný pozitivismus potvrdili i přítomní zástupci cestovních kanceláří, aerolinek a dalších subjektů cestovního ruchu. Všichni však vyjádřili společně naději, že další vlna již nedosáhne takových rozměrů a bude možné ji i s pomocí zkušeností z minula a očkování zvládnout mnohem lépe.

Milan Dostál, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí