česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec vystoupil na investičním fóru Invest North

Kdy: 22.09.2016 - 23.09.2016, Kde: Dillí

Velvyslanec ČR Milan Hovorka se zúčastnil panelové diskuse na téma „Globální angažovanost pro růst“, kterou připravila Konfederace indického průmyslu při příležitosti fóra "INVEST NORTH 2016" zaměřeného na podporu investic ve svazových státech na severu Indie.

Velvyslanec ve svém vystoupení ocenil velké úsilí, které Indie vynakládá s cílem zajistit makroekonomickou stabilitu, zvýšit produktivitu, podpořit podnikání a zlepšit výkon státní správy v uplynulých několika letech.

Hovořil rovněž o politikách a ekosystémech, jež by měly podněcovat podniky, zejména ty malé a střední, aby usilovaly o nové trhy, posilovaly svou konkurenceschopnost, zůstávaly dynamické a inovativní a mohly nadále růst.

Velvyslanec se také podělil o názor, že podle něj je Indie schopna dosahovat ještě vyšších temp růstu prostřednictvím dalšího otevření ekonomiky, obchodu, obousměrných přímých zahraničních investic, zlepšené regionální konektivity a mezinárodní spolupráce v jiných oblastech. „Indie má jedinečnou možnost přetransformovat se nejen do dalšího globálního zpracovatelského hubu, avšak také do globálního obchodního centra, a to vzhledem ke svému ambicióznímu reformnímu programu, ohromnému lidskému potenciálu, prokazatelnému vědecko-technickému potenciálu a blízkosti rostoucích globálních trhů," uvedl ambasador.