česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: PHD Chamber
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na AERO EXPO India 2017

Kdy: 02.11.2017 - 05.11.2017, Kde: Mezinárodní letiště I. Gandhiové, Rohini, Dillí

Ve dnech 2. a 3. listopadu se v blízkosti Mezinárodního letiště I. Gandhiové v Dillí uskutečnil 2. ročník veletrhu AERO EXPO India a doprovodné konference za účasti českých firem CATC (Czech Aviation Training Centre) a Flying Academy. Na AERO EXPO India navázal 1. ročník Heli-Expo, který se konal na heliportu státní společnosti Pawan Hans v Rohini, součást Dillí.
 

Slavnostní zahájení AERO EXPO India poctil svou přítomností viceprezident Indické republiky M. Venkaiah Naidu.

Druhý den na doprovodné konferenci během panelové diskuse věnované školení a výcviku pod názvem “Skilling India” vystoupil zástupce společnosti CATC Jakub Chmelík, který zdůraznil, že “Indie bude potřebovat vyškolený letecký personál, aby pokryla potřeby vyvstávající z implementace nové politiky rozvoje leteckého spojení do vzdálených a těžko dostupných oblastí.  Přičemž v náročnosti a kvalitě výcviku letového personálu pro dálkové a regionální lety není rozdíl. Poptávka po školení pilotů a dalších souvisejících profesích v Indii poroste, což je důvod, proč se CATC rozhodla v Indii založit pobočku“.

Obchodní rada velvyslanectví Milan Touš měl příležitost oslovit účastníky konference a při této příležitosti uvedl, že civilní letectví je jedním z nejdůležitějších odvětví v rámci rozvoje dvoustranných vztahů mezi Českem a Indií. Zmínil také, že letos v Indii začala působit v oblasti výcviku pilotů další česká firma – Flying Academy, která se rovněž zúčastnila veletrhu AERO EXPO India.

Více informací o CATC je k dispozici zde.

Více informací o Flying Academy je k diszpozici na webu společnosti