česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek uzavřel kontrakt s indickou ocelárnou

Společnost HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek a.s. uzavřela kontrakt s indickou ocelárnou VSP (Vishakhapatnam Steel Plant) na dodávku chemického provozu koksovny rozšiřující stávající výrobní zařízení o koksárenskou baterii č. 5 a celkovou roční výrobu závodu na 7,3 milióny tun koksu.
 

Podpisu kontraktu předcházelo téměř tříleté zpracovávání nabídek a projednávání detailních podmínek dodávky zařízení. Klíčem k úspěchu v tendru bylo nalezení spolehlivých místních partnerů. Největší zahraniční zakázka ve více než šedesátileté historii společnosti bude realizována pod taktovkou české společnosti za účasti indických partnerů v konsorciu po dobu následujících 26 měsíců.

Kontrakt v indickém Vishakhapatnamu slavnostně podepsali: výkonný ředitel VSP David Wilson, generální ředitel HUTNÍHO PROJEKTU Frýdek Místek a.s. Marcel Jenčo a účastníci konsorcia: ředitel společnosti HUTNI PROJEKT FM INDIA Limited Chetan Sangani a výkonný ředitel BEC Bhilai Rajeev Jain.

Vstup na indický trh je pro českou společnost důležitým krokem, protože české koksárenství již nemá takový růstový potenciál a bylo nutné obrátit pozornost na perspektivní trhy v zahraničí.   Nový kontrakt potvrzuje správnost obchodní strategie založené na hledání uplatnění v zahraničí a využívání vynikajícího renomé společnosti v tomto odvětví. Společnost HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek a.s. chce rozšiřovat své aktivity dále tímto směrem, ale současně má zájem expandovat do dalších oborů, které na koksárenství úzce navazují.

Velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka v reakci na podpis kontraktu uvedl, že „české firmy by měly usilovat o úspěch v Indii společně se schopnými a spolehlivými místními partnery. Přičemž se očekává, že úspěch konsorcií budu založen na českých špičkových technologiích a na straně indických partnerů pak na velmi dobrých znalostech místního prostředí a situace na indickém trhu.“

 

Milan Touš, diplomat zabývající se ekonomickou agendou, Velvyslanectví České republiky v Dillí