česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in New Delhi
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Indický svazový stát Uttarakhand se zajímá o české technologie

Kdy: 07.10.2018 - 08.10.2018, Kde: Dehradun

Vodní energetika a možnosti uplatnění českých technologií při využití bohatých zdrojů hornatého svazového státu Uttarakhand patřily k hlavním tématům, o nichž velvyslanec České republiky v Indii Milan Hovorka jednal s premiérem svazového státu Triwendrou Singhem Rawatem a s představiteli tamní Obchodní a průmyslové komory PHD.

Česká republika se stala partnerskou zemí historicky prvního investičního summitu konaného pod hlavičkou „DESTINATION UTTARAKHAND INVESTORS‘ SUMMIT“, který se uskutečnil ve dnech 7. a 8. října 2018 v jeho hlavním městě Dehradunu. Summit slavnostně zahájil indický premiér Naréndra Módí.

Českou delegaci složenou mimo jiné ze zástupců společností Home Credit, Ekovermes a Petro Card Czech na summitu vedl velvyslanec Milan Hovorka, který v souvislosti s obchodními a investičními příležitostmi v Uttarakhandu prohálsil: „Jsem přesvědčen, že jeden z nejrychleji se rozvíjejících indických svazových států nabízí celou řadu zajímavých příležitostí pro české firmy. Vedle rozvoje vodní energetiky a využitím českých technologií v oblasti obnovitelných zdrojů, bych rád jmenoval i další odvětví, jako jsou automobilový průmysl, organické zemědělství, zpracování potravin, biotechnologie, výroba léčiv a v neposlední řadě velmi důležitý cestovní ruch“.

 

Milan Touš, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Dillí